Trabzon'da yine silahlar konuştu

Trabzonspor'un Rum takımı Anorthosis maçı öncesi bilet ve forma yüzünden çıkan tartışmada bir kişiyi öldürdüğü öne sürülen TS 67 Taraftarlar Derneği Başkanı Selim Doğan'ın kardeşi Adem Doğan, önceki gece uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.
Haber: TEKİN ATAY / Arşivi

TRABZON - Trabzonspor'un Rum takımı Anorthosis maçı öncesi bilet ve forma yüzünden çıkan tartışmada bir kişiyi öldürdüğü öne sürülen TS 67 Taraftarlar Derneği Başkanı Selim Doğan'ın kardeşi Adem Doğan, önceki gece uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.
Cinayetlerin ilki geçen salı gecesi, meydana geldi. Taşocağı işletmeciliği yapan 42 yaşındaki Ahmet Başkan, restoran çıkışında 32 yaşındaki Selim Doğan'la tartıştı. Başkan'ın, çarşamba günü oynanan Trabzonspor-Anorthosis maçı için bedava bilet ve forma isteğine Doğan'ın olumsuz yanıt vermesiyle başladığı öne sürülen tartışma, iki tarafın arkadaşlarının karışmasıyla karşılıklı kavgaya dönüştü. Selim Doğan karnından bıçaklanırken, bir el silah sesi de duyuldu. Göğsüne isabet eden tek kurşunla ağır yaralanan Başkan kaldırıldığı hastanede ölürken, Selim Doğan ise KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Kardeşinin ölümü saklandı
Olayla ilgili soruşturma sürerken, önceki gece, Selim Doğan'ın kardeşi Adem Doğan, saat 23.00 sıralarında Erdoğdu Mahallesi Gurur Sokak'ta arkadaşı Aydın Bıyıklı'yla otururken saldırıya uğradı.
Adem Doğan, vücuduna isabet eden 11 kurşunla olay yerinde öldü. Bıyıklı ise göğsüne ve kollarına isabet eden beş kurşunla yaralandı. Emniyet yetkilileri, saldırıyı iki kişinin gerçekleştirdiğini ve zanlılardan birinin, işyeri kurşunlama suçlarından sabıkalı O.Ö. olduğunu belirledi.


    http://www.radikal.com.tr/7539967539960

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.