Trabzon'daki 1 Mayıs yürüyüşünde HDP'ye saldırı

Trabzon'daki 1 Mayıs yürüyüşünde HDP'ye saldırı
Trabzon'daki 1 Mayıs yürüyüşünde HDP'ye saldırı
Trabzon'daki 1 Mayıs gösterisine katılmak isteyen HDP'lilere tepki göstere bir grup, korteje taş atarak ele geçirdikleri HDP bayraklarını ateşe verdi. Olaylar sırasında bir gazeteci yaralandı.

TRABZON – 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü için, Trabzon'da sendika ve siyasi partilerin katılımıyla düzenlenen kutlamalara katılmak isteyen HDP'li grup çevrede toplanan bir grubunu saldırısına uğradı. Saldırıya uğrayan ve bayrakları yakılan HDP'lileri polis otobüslerle bölgeden uzaklaştırdı.

Etkinlik, Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan grupların Atatürk Alanı'na kadar yürüyüşü ile başladı. Ancak çevrede toplanan bir grup HDP'lilerin de yürüyüş kortejinde yer almasına tepki gösterdi. Türk bayrağı açan ve “Burası Trabzon, buradan çıkış yok”, “Trabzon'da HDP istemiyoruz” sloganları atan gruptakiler, ellerinde HDP bayrakları bulunan kişilere saldırmak istedi. Olay yerindeki polislerin sakinleştirmeye çalıştığı gruptakiler, HDP'lilerin yürüyüşe devam etmesi üzerine polis barikatlarını da aşarak taş attı ve fiziki müdahalede bulunarak HDP bayraklarını aldı.

Saldırgan grup HDP'nin parti bayraklarını yakarken yaklaşık 50 HDP'li de polis ekiplerince otobüse bindirilerek bölgeden uzaklaştırıldı. Olaylar sırasında başına taş isabet eden gazeteci Levent Tan yaralandı.

(RADİKAL - DHA - AA)


  http://www.radikal.com.tr/134776313477636

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hdp trabzon - user1078358

  Bu goruntuler utanc verici ne zaman adam olacagiz ey turk milleti

  Falan filan ... - user1078736

  Ayrışmayı yapana her daim ayrımcılık yapılır.Bu Türk-Kürt-Laz meselesi değil.Bu birlik beraberlik meselesidir.TBMM de yer alıyor diye kağıt üzerinde yasal diye bir parti barışçıl ve birlik beraberliği destekliyor anlamına gelmiyor.Herkez biliyor ki bu eli kanlı terör örgütü destekçilerinin amaçları doğuyu batıdan ayrıştırmak bizleri parçalamak.O yüzden kalkıpta yok Trabzon cahil falan filan ayakları yapmanın anlamı yok.Eğer 10 kişi den 10 u da istemiyorsa o partiyi, o şehirde bulunamaz.Bunun başka yolu yok!! Fenerbahçe olayına gelince elbette silahlı saldırı desteklenecek bir durum değil. Fakat her zaman da söylenildiği gibi Adaletin bittiği yerde anarşi başlar!! Adalet sağlanmadı.İspatlanmış şikeli maçlarda içeri alınmış bir şahsiyet nedensizce dışarı çıkarıldı. Sadece o da yeterli olsa..Örgüt kurmaktan silah kaçakçılığından damga vurmuş bir karakter nasıl olurda serbest bırakılır.Kusura bakmayın ama doğrular bunlar.Ağa babalar olduğu sürece bu ülkede olanlar çok normal kimse boşuna masum halkı kınamaya kalkmasın..

  .. - user612787

  ırkçılık ve faşizm ne kazandıracak sizlere bu adamlar siyaset yapamamalarının size ne zararı var yoksa çok mu korkuyorsunuz onlardan gelip sizin siyasi düşüncenizi yok ederler diye mi tırsıyorsunuz şayet tersi ise zaten kimse oy vermez olur biter ne bu kudurma

  çirkin - user1077706

  ne yaparsanız yapın HDP barajı geçecek siz insan değilsiniz demokrasi nedir bilmessiniz ama biz size her şeyi öğreteceğiz

  peki - user520608

  şimdi bu böyle devam ederse ne olacak nerde seçim güvenliği denen klişe laflar ,hdp ye yok anlaşılan bu güvenlik,siz şimdi hdp lileri orda barındırmamak için cırmalıyorsunuz ya inanın doğudakilerde sizi doğuda barındırmazki bu ayrışma devam eder ve sonu siz düşünün...........

  Başları göğe ermiştir! - Training Specialist

  Geçmişte TAYAD'lılara, farklı inançtan din adamlarına, dün Fenerbahçe Takım Otobüsüne, bugün HDP'lilere saldıran bu faşist güruhu besleyenlerin, koruyup kollayanların kim olduklarını merak edenler Hrant'ın katillerini koruyup kollayanlara ve organize edenlere bakınca açıkça görecektir! Trabzon ve Rize provakasyonun rahatlıkla hayata geçirildiği yerlerdir Karadeniz'de! Cahillik başa bela ne demeli bu cahil cühelaya!