Trabzonlular üzgün...

CHP Trabzon Milletvekili Şevket Arz, gazeteci Hrant Dink'in Trabzonlu bir genç tarafından katledilişinin Trabzonluları üzdüğünü belirterek, "Hiç kimsenin bu olay nedeniyle Trabzonlulara ve Trabzon'a hakaret etmeye hakkı yoktur" diye konuştu.

ANKARA - CHP Trabzon Milletvekili Şevket Arz, gazeteci Hrant Dink'in Trabzonlu bir genç tarafından katledilişinin Trabzonluları üzdüğünü belirterek, "Hiç kimsenin bu olay nedeniyle Trabzonlulara ve Trabzon'a hakaret etmeye hakkı yoktur" diye konuştu.
Arz, yaptığı yazılı açıklamada şöyle devam etti: "Bu cinayetin failinin arkasındaki yönlendiriciler bulunmadan bu olay aydınlığa kavuşmuş sayılmaz. Fail ile ilgili 'İstanbul'a gidiş dönüş yol harcalamaları kimler tarafından temin edilmiştir? Bilgisayar aracılığıyla kimlerle ilişki kurmuştur?, İstanbul'da kendisine kimler yol gösteriştir? Kim azmettirmiştir, Arkasındaki siyasi eğilim ne?" sorularının yanıtları bulunmadıkça olay çözülmüş sayılmayacaktır."
DYP lideri Mehmet Ağar da Trabzon'un Karadeniz'in incisi olduğunu söylerek, "Trabzon ile ilgili kimse yanlış bir söz söyleyemez. Suçların şahsiliği diye bir prensip vardır.
İşlenmiş bir suçun bir ile mal edilmesi düşünülemez" dedi.
Trabzon'da bir araya gelen belediye, siyasi partiler, meslek odaları ve sendika temsilcileri de Dink cinayetini kınayarak, cenazeye Trabzon'dan bir heyetin gideceğini açıkladı. (Radikal, aa)