Trafiğe yapım-onarım kilidi

Bitmek bilmeyen yol yapım ve bakım-onarım çalışmaları yüzünden felç olan trafik İstanbulluları canından bezdirdi. Yağışların başlaması ve okulların açılmasına karşın...

İSTANBUL - Bitmek bilmeyen yol yapım ve bakım-onarım çalışmaları yüzünden felç olan trafik İstanbulluları canından bezdirdi. Yağışların başlaması ve okulların açılmasına karşın, mevcut çalışmalar bitirilemediği gibi sürekli yenilerinin başlatılması vatandaşları isyan noktasına getirdi.
Büyükşehir Belediyesi'nin 49 noktada yol yapımı, 300 noktada bakım-
onarım çalışması sürüyor. Avrupa yakasında, Maslak ve Ayvansaray'daki bağlantı yolları ve kavşak düzenleme çalışmaları trafik yoğunluğuna neden oluyor. Sarıyer'den Beşiktaş istikametine gitmek isteyen sürücüler, Maslak'taki Oto Sanayii kavşak ve yol düzenlemesi çalışmaları nedeniyle 10 dakikalık yolu 35 dakikada alıyor. Ayvansaray tünelinde süren D-100 Edirnekapı Tüneli ve bağlantı yolları inşaatı da Aksaray-Topkapı ve Bağcılar istikametinde trafiği zaman zaman kilitliyor. E-5'ten Eyüp'e inişte Balat istikametindeki kaldırım çalışması, Okmeydanı-Kasımpaşa güzergâhında İSKİ'nin sürdürdüğü çalışmalar uzun kuyruklara yol açıyor. 24 Eylül'de başlatılan ve 31 Ekim'e kadar süreceği belirtilen Mahmutbey'deki üst geçit ve kavşak çalışmaları da trafik yoğunluğunu artırıyor.
Büyükşehir Belediyesi, İSKİ ve diğer kurumların kazı çalışmaları nedeniyle Anadolu yakası şantiye alanına döndü. Bağdat Caddesi'nde iki yıl önce başlayan 'kaldırım düzenleme ve altyapı' çalışması hâlâ sürüyor. 3 aydır süren Maltepe minibüs yolu İSKİ kazı çalışması nedeniyle tek şeritten işliyor. Bostancı-Küçükyalı minibüs yolunda da İSKİ, yeni kazı çalışması başlattı.
Bağdat Caddesi'nde çalışmaların tamamlandığı, son rötuşların atıldığı, Maslak'taki çalışmaların ise bir ay sonra biteceği tahmin ediliyor. Edirnekapı Şehitliği civarındaki çalışmaların da en geç 1 ayda tamamlanacağı açıklandı.
Üsküdür'da 3 yıl inşaat var
Bu arada Boğaz'ı denizin altından birbirine bağlayacak olan Marmaray Projesi'nin, karada sürdürülecek en büyük çaplı inşaat çalışması Üsküdar Meydanı'nı 3 yıl boyunca şantiyeye çevirecek. Önümüzdeki ay başlayacak çalışmalar boyunca meydan, araç ve yaya trafiğine kapatılacak.


    http://www.radikal.com.tr/7585127585120

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.