Trafik aksın diye müdahale edilmiş

Trafik aksın diye müdahale edilmiş
Trafik aksın diye müdahale edilmiş
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu: Akmakta olan trafik engellenmekte olduğu için Taksim'deki karanfilli eyleme müdahale edildi

İSTANBUL - İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Taksim Dayanışması'nın çağrısı üzerine Taksim Meydanı'nda toplanan grupların dağıtılmasına ilişkin, "Olayın karanfil bırakmanın ötesinde kamu düzenini bozacak noktaya gelmesi, Taksim'de akmakta olan rutin trafiğin bir saate yakın engellenmesi dolayısıyla bu şekilde uygun müdahale yapılmıştır" dedi.

Mutlu, yaptığı açıklamada, Taksim Dayanışması'nın saat 19.00'da Gezi Parkı 'na karanfil bırakma ve anma amacıyla toplanma çağrısı yaptığını hatırlattı. Çağrının sadece karanfil bırakmak için değil, Taksim'de yine aynı olayların başlatılmasına yönelik toplanma maksatlı olduğunun anlaşıldığını belirten Mutlu, şöyle konuştu: "Taksim Dayanışması, Taksim bölgesinde bir süredir sağlanan huzurlu ortamın yeniden bozulması için çağrı yapmış oluyor. Bunlar şehrin ve herkesin huzuruna da bozan hareketler oluyor. Grup, bir saat Taksim Meydanı'nı bloke etmiştir. Olayın karanfil bırakmanın ötesinde kamu düzenini bozacak noktaya gelmesi, Taksim'de akmakta olan rutin trafiğin bir saate yakın engellenmesi, toplu ulaşım, normal ulaşım, taksiler, dolmuşların erişiminin engellenmesi dolayısıyla bu şekilde uygun müdahale yapılmıştır. Taksim Dayanışması'nın yaptığı çağrılar demokratik hakların kullanılmasının ötesinde kamu düzenini, trafik akışını bozmuştur. Bunlar yasal olarak suçtur."

Polisin, meydanda bir saat kalan grubu, yapılan çağrılara duyarsız davranması, alandaki yoğun trafik akışını engellemesi üzerine su bile kullanmadan alandan çıkarmak için çaba sarfettiğini anlatan Mutlu, polisin gruplara uygun bir müdahale yaptığını söyledi.(aa)


  http://www.radikal.com.tr/113876011387605

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yapma bay vali... - citizen

  Trafik akınca mutlu oldunuz mu bay Vali..., ellerinde karanfillerle çoluk-çocuk binlerce insanı sırılsıklam ıslatarak, biber gazlı sularla yüreklerini yakarak ne kadar mutlu olunabilir ki...

  birkaç lümpen - resip

  spor olsun diye ülkenin huzuruyla neden oynar anlamakta zorlanıyorum faizler 4.67 düşmüştü yani yüzde 7500 değildi dolar 10 senedir yerinde sayıyordu terör sorunu hal yoluna giriyordu özgürlük diye araç yakmak esnafın dükkanını yagmalamakmı kast ediliyor polis bu vandallara cok yumuşak davranıyor bunlarda bunu istismar ediyor dünyada kuzey köreden başka sosyalist kominist kalmadı kuba dahi reform yapıyor bizde nasıl hala sosyalist yobazlar çıkıyor hayret verici

  ooo valim konuşmuş gene. - Kara Budun

  trafik aksın diye tüm taksim'i savaş alanına çevirmek. hımm. böyle bir "fevkalade orantısız zeka" önünde saygıyla eğiliyorum. vesselam.

  Allah'ını seven sustursun... - user1077380

  konuştukça batan bir vali ...

  Yalan Vallahi Yalan! - Hayal Denizi03

  Hatırladınız değil mi? Başlığı bir şarkıdan aldım. Mutlu ne derse desin, müdahale niçin yapıldı derse desin, gerçek ortada. Milletin iktidara karşı uyarısına tahammülleri yok. Başta iktidarın başı olmak üzere, onun himayesinde çarkın dişlileri arasında görev alan hiç kimse aykırı bir sese, karşı bir duruşa tahammül edemiyor. Onlar etse recebim onları harcayacak. Koltuk keyifli, unvan, şan şöhret tarihin her döneminde öne çıkan tutku olmuş. İktidarın ileri demokrasi anlayış onun yandaşıysan, onun gibi düşünüyorsan, biat ettiysen demokrasi. Farklı düşünüyorsan, beğenmiyor eleştiriyorsan, Adolf Hitler bile yunmuş yıkanmış kalır birilerinin yanında.