Trafik kazasına rekor ceza: 116 yıl

Zincirleme trafik kazasında yanarak ve parçalanarak ölen altı kişiyi 'kasten öldürmek'ten yargılanan Erdoğan Zenger ile oğlu Kenan Zenger, dörder kez ömür boyu, ikişer kez de ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm edildi.

KIRIKKALE - Zincirleme trafik kazasında yanarak ve parçalanarak ölen altı kişiyi 'kasten öldürmek'ten yargılanan Erdoğan Zenger ile oğlu Kenan Zenger, dörder kez ömür boyu, ikişer kez de ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm edildi. Mahkemedeki iyi halleri dikkate alınarak Erdoğan Zenger'in cezası 116 yıl sekiz aya, oğlunun cezasıysa 58 yıl dört aya düşürüldü.
Zenger ve Koray aileleri arasındaki husumetten kaynaklanan korkunç 'kaza' 1 Şubat 2007 tarihinde, Kırıkkale-Samsun karayolunda meydana gelmişti. Olay günü yaşanan kavga sonrası Koray ailesinin fertleri bir minibüse binerek kaçtı, Erdoğan Zenger ve oğluysa onu kovaladı. Otomobilden minübüse av tüfeğiyle ateş de açıldığı belirtildi. Erdoğan Zenger'in yönetimindeki otomobil Koray ailesinin minübüsüne arkadan çarptı, karşı şeride geçip kamyonun altında 20 metre sürüklenen minübüste Zenger'in damadı Erdal Koray da dahil dört kişi ve kamyon şoförü yanarak, otomobildeki Zenger'in eşi Nazife'yse parçalanarak öldü.