Trafik sisin içinde kayıp

Marmara Bölgesi'ni etkisi altına alan yoğun sis, dün deniz, kara ve hava trafiğini felç etti.

İSTANBUL / ÇANAKKALE - Marmara Bölgesi'ni etkisi altına alan yoğun sis, dün deniz, kara ve hava trafiğini felç etti. İstanbul'dan Edirne yönüne giden bir işçi servis aracı, TEM Otoyolu'nun Silivri yakınlarındaki Kovaderesi Viyadüğü üzerinde zemindeki gizli buzlanma ve sis nedeniyle öndeki TIR'a çarptı. Bu kazanın ardından kamyon ve otobüslerin de aralarında olduğu yaklaşık 30 araç birbirine girdi. Kazada yaralanan 33 kişi bölgedeki hastanelerde tedavi altına alındı.
30 araç birbirine girdi
Görüş mesafesinin 10 metreye kadar düştüğü TEM Otoyolu'nun İzmit geçişi Bölge Trafik Müdürlüğü önünde önce iki otomobil çarpıştı. Bu araçlara arkadan gelenlerin de çarpması sonucu kazaya karışan araç sayısı arttı. Karşı yönde giden araçların sürücüleri de kargaşayı merak edip seyre dalınca kaza zinciri burada da sürdü ve 30 araç birbirine girdi. Kazada bir kişi öldü, 21 kişi de yaralandı. Otoyolun her iki şeridi uzun süre ulaşıma kapandı.
Deniz trafiği de felç
İstanbul ve Çanakkale boğazlarını transit geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden yerli ve yabancı bandıralı 52 şilep ve tanker, zaman zaman görüş mesafesini sıfıra indiren yoğun sisin etkisiyle, yollarına devam edemedi.
Yoğun sis nedeniyle Yalova-Pendik feribot seferleri, Marmara Adası ile Avşa Adası'na yapılan araba vapuru seferleri iptal edildi. Gelibolu-Lapseki, Çanakkale-Eceabat araba vapuru seferleri yapılamazken, görüş mesafesinin 100 metrenin altına düşmesi nedeniyle transit gemi geçişleri çift taraflı olarak durduruldu.
Önceki gece sis nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda pas geçen uçaklar, Sabiha Gökçen Havaalanı'na iniş yaptı. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7346177346170

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.