Trafikte mucize kurtuluş!

Beş yaşlarındaki bir çocuğun çifte kazadan mucize kabilinden kurtuluşu, Alanya Belediyesi'nin stratejik noktalara yerleştirdiği güvenlik kameralarıyla saniye saniye görüntülendi.
Haber: MUSTAFA SERTER / Arşivi

ANTALYA - Beş yaşlarındaki bir çocuğun çifte kazadan mucize kabilinden kurtuluşu, Alanya Belediyesi'nin stratejik noktalara yerleştirdiği güvenlik kameralarıyla saniye saniye görüntülendi. Kameralara yansıyan görüntüler, Hollywood aksiyon filmlerini aratmadı.
Görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla Alanya çevreyolunda, hızla kavşağa giren otomobilin ön kapısı savrularak açıldı. Ön koltukta oturan ve emniyet kemeri bağlı olmayan bir erkek çocuk açılan kapıdan yola düştü. Tam bu sırada arkadan gelen kamyonetin sürücüsü, yolun üzerinde bir çocuğun yuvarlanarak kendisine doğru geldiğini görünce ani bir refleksle direksiyonu kırdı. Son anda çocuğa çarpmaktan kurtulan sürücü, olası faciayı önlemiş oldu.
Bu esnada yerden kalkan çocuk, düştüğü otomobile doğru koşmaya başladı! Otomobilin arka koltuğundan inen daha büyük bir çocuk, bu çocuğu kucaklayarak içeri aldı. Otomobil hızla uzaklaştı. Görüntüleri inceleyen polis, hem plakası tesadüf eseri görünmeyen beyaz renkli şahin marka otomobili, hem de hastanelere gelen yaralı erkek çocukları araştırıyor.