Trakya Üniversitesi bayrağı attı!

Trakya Üniversitesi bayrağı attı!
Trakya Üniversitesi bayrağı attı!
Trakya Üniversitesi yenileyerek hizmete sunduğu web sitesinde Türk Bayrağı ve Atatürk fotoğraflarına yer vermedi. Bu durum sosyal medyada bazı öğrencilerin tepkisine neden oldu.

EDİRNE- Edirne'de 1982 yılında kurulan 11 fakülte, 4 enstitü, 5 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu ve 1446 öğretim üyesi ile 34 bin 746 öğrenciye eğitim veren Trakya Üniversitesi, yıllardan bu yana kullanılan www.trakya.edu.tr adresindeki web sitesini 14 Haziran 2012’deki TÜ Rektörlük seçimini 2’nci sırada tamamlayan ve Temmuz ayında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından rektör olarak atanan Prof. Dr. Yener Yörük, göreve başlamasından sonra yenilendi.

3 ay önce Rektör Prof.Dr. Yörük’ün talimatıyla yeni web sitesi tasarlandı. Prof.Dr. Yörük’ün göreve başlamadan önceki üniversitenin resmi web sitesinde Türk Barağı ve Atatürk fotoğrafları bulunurken, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı web geliştirme ekibi tarafından yenilenen sitede Türk Bayrağı ve Atatürk fotoğraflarının olmaması dikkat çekti. Üniversitenin web sayfasında ‘Yeni Web Sitemiz Hizmete Açıldı’ başlığı altında sitede şu bilgilere yer verildi:

"Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, web geliştirme ekibinin yaklaşık 3 aylık sürede gerçekleştirdiği Trakya Üniversitesi web yenileme çalışması büyük ölçüde tamamlanarak, 8 Nisan 2013 Pazartesi günü mütevazı bir törenle yayımlandı. Törene Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük ile Rektör Yardımcılarımız Prof.Dr. Hüseyin Sarıoğlu, Prof.Dr. Süleyman Pişkin ve Prof.Dr. Recep Duymaz’ın yanı sıra fakülte dekanlarımız, yüksekokul müdürlerimiz, üniversitemiz genel sekreteri ve daire başkanlarımız katıldı. Üniversitemiz yeni WEB Sitesi Karadağ Başbakan Yardımcısı Rafet Husoviç‘in butona tıklamasıyla yayımlanmış oldu. Rektörümüz Prof.Dr. Yener Yörük, bu çalışmayı başarıyla gerçekleştiren web geliştirme ekibine teşekkür ve takdirlerini sundu."

Rektör Prof.Dr. Yenör Yörük, çeşitli ziyaratlerde bulunmak üzere Bulgaristan’da bulunurken Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Süleyman Pişkin, konudan haberi olmadığnı, ilgilenen arkadaşlara durumu ileteceğini söyledi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112893311289336

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hürriyet Gazetesi haberi - ahmeturhan

  Hürriyet gazetesi tarzı haber yanlışlıkla radikal'de kendine yer mi bulmuş ? Sorunumuz bu mu yani ? Bir üniversitenin sitesinde bayrağın atatürk'ün ne işi var diye sorgulamadıkça, kendine radikal diyen bir gazetenin, bu durumu değil de olmasını garipsemedikçe daha gidecek çok yolumuz var.

  Yetkililer uyuyor mu? - dsomer

  Tikkat ettim, Oxford da koymamış sitesine bayraklan kraliçeyi, İngiltere yıkılır şimdi... http://www.ox.ac.uk/

  ... - LoremIpsum

  Vatan millet sakarya edebiyati yapmaya gerek yok! Kominizmle yönetilen devletlerde bile türkiyedeki gibi $oven milliyetci ruhuyla gelenek haline getirilmis bu absürt yöntemlere rastlamak imkansiz. Kücükken hep merak ederdim, dügün evinin damina neden kocaman türk bayragi asarlar diye!?!?!?

  Çok olağan bir durum değil mi? - asimetrik psikolojik harekat uzmanı

  İTÜ gibi Türkiye'nin büyük üniversitelerinin sitelerinde de bayrak yok...

  tebrikler - pathos90

  çok konuşacak birşey yok. tebrik ediyoruz. biran önce şanlı pekeke bayrağını dalgalandırdıklarını aponun da nur cemalinin yan profilden bir fotoğrafını her sınıfa asmalarını bekliyorum. bu arada orada okuyan öğrencileri de tek tek tebrik ediyorum. barış sizlerle gelecek, sağolun, varolun.

  vay be komünist - emr-91

  radikala bak galeyana getirmek için bayrak atatürk diyor? mhpnin sitesine mi girdim acaba