Trakya yine sular altında

Bulgaristan, üç barajın kapaklarını açarak su bırakınca Meriç Nehri, 21 yıl aradan sonra son 10 günde üçüncü kez taştı. Arda, Tunca ve Meriç nehirleri, Edirne'nin Karaağaç Mahallesi kesiminde birleşti. Taşkın nedeniyle Yunanistan'dan Türkiye'ye Pazarkule Sınır Kapısı'ndan girişler durdu.

EDİRNE/MANİSA/ERZURUM - Bulgaristan, üç barajın kapaklarını açarak su bırakınca Meriç Nehri, 21 yıl aradan sonra son 10 günde üçüncü kez taştı. Arda, Tunca ve Meriç nehirleri, Edirne'nin Karaağaç Mahallesi kesiminde birleşti. Taşkın nedeniyle Yunanistan'dan Türkiye'ye Pazarkule Sınır Kapısı'ndan girişler durdu. Meriç kenarındaki DSİ, Trakya Üniversitesi, Emniyet ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile Edirne Garnizon Komutanlığı sosyal tesislerini su bastı. Bosnaköy taşkın nedeniyle boşaltıldı. 12 köyde, 15 bin ekili tarım arazisi zarar gördü.
Bu arada şiddetli fırtına da can aldı. Manisa'nın Alaşehir ilçesinde önceki gün fırtınanın devirdiği ağacın altında kalan 38 yaşındaki iki çocuk annesi Ayşe Mehmetçikoğlu hayatını kaybetti, beş kişi ağır yaralandı. Erzurum'da da üzerine çatıdan sarkan buzlar düşen 40 yaşındaki Dursun Sığırlı, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.


    http://www.radikal.com.tr/7394607394600

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.