Trakya'da kar yağışı başladı

Edirne ve Kırklareli'nde sabah saatlerinden itibaren kar yağışı etkili olurken, Tunca ve Meriç nehirlerinin su seviyesi yükseldi.

Edirne ve Kırklareli'nde sabah saatlerinden itibaren kar yağışı başladı. Buzlanmaya karşı önlem alan yetkililer, araç sürücülerini yavaş gitmeleri konusunda uyarıyor.
Edirne Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, kar yağışı nedeniyle TEM Otoyolu, D-100 Karayolu ve Kapıkule Sınır Kapısı'nda yol kontrollerini artırdı. Edirne Belediyesi de yollarda meydana gelebilecek buzlanma nedeniyle karla mücadele ekibini hazır bekletiyor. Yağışla birlikte Tunca ve Meriç nehirlerindeki su seviyesinin de yükseldiği belirtildi.
Edirne Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede bugün başlayan kar yağışı, yarın da sürecek. Hava sıcaklığı, geceleri eksi 3 derece, gündüzleri de 5 derece cıvarında olacak.
Kırklareli merkez, Demirköy ve Kofçaz ilçelerinde de kar yağışı devam ediyor. Bulgaristan sınırındaki Dereköy Sınır Kapısı'na giden yolda araç sürücüleri, yavaş seyretmeleri konusunda görevlilerce uyarılıyor.