Transseksüeller öldürülen arkadaşları için sokakta

LGBTT hakları platformu Ankara'da bir transseksüelin öldürülmesini protesto etti
ANKARA- Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Travesti, Transseksüel Hakları Platformu üyeleri, bir transseksüelin evinde bıçaklanarak öldürülmesini protesto etti.
Öldürülen kişinin Tunalı Hilmi Caddesi üzerindeki evinin önünde toplanan platform üyeleri, yanlarında taşıdıkları beyaz mumları yakarak evin önüne bıraktı.


Burada alkışlar eşliğinde 'Nefret öldürür', 'Transfobi öldürür', 'Sessiz kalma, suça ortak olma', 'Travestiyiz buradayız, alışın gitmeyeceğiz' sloganları atan platform üyeleri daha sonra basın açıklaması yaptı.


Basın açıklamasını okuyan Pembe Hayat Derneği Kurucusu Buse Kılıçkaya, bir arkadaşlarını kaybetmenin acısını sindiremeden bir başkasının ölümüne şahit olduklarını belirtti.


Artık bağırmaktan yorulduk. Feryatlarımızı duymuyorsunuz diyen Kılıçkaya, lezbiyen, gay, biseksüel, travesti ve transeksüel bireylere karşı işlenen suçlarda tahrik indirimlerinin katilleri suça teşvik ettiğini öne sürdü.


Zaman zaman vatandaşların tepki gösterdiği eyleme katılanlar, bir süre sloganlar eşliğinde Tunalı Caddesi’nde yürüdükten sonra dağıldı.(aa)