Travestilerde, 'Öykü cezaevinden çıktı' korkusu

Travestilerde, 'Öykü cezaevinden çıktı' korkusu
Travestilerde, 'Öykü cezaevinden çıktı' korkusu
Bursa'da 9 travesti, çete suçlamasıyla tutuklu bulunduğu cezaevinden 4 gün önce tahliye edilen transseksüel Öykü Evren Özen, eşi Mehmet Özen ve 2 arkadaşının kendilerini ölümle tehdit ettiğini iddia ederek Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Travestiler, Öykü Evren Özen'in tutuklanmasına neden olduklarını düşünerek kendilerini tehdit ettiğini belirttikleri dilekçelerinde, "Bizi domuz bağı ile öldüreceğini söylüyor. O çıktıktan sonra uykularımız kaçtı" dedi.
Bursa'da fuhuş çetesi kurdukları iddiasıyla İl Emniyet müdürlüğü Ahlak Bürosu ekiplerinin ‘Sonbahar’ adını verdiği operasyonda, aralarında Gökkuşağı Geyleri ve Travestileri Koruma Derneği Başkanı Öykü Evren Özen ile eşi Mehmet Özen'in de bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler İstanbul 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklandı. Çete kurmakla suçlanan transseksüel (hormon tedavisi görüp ameliyat olarak cinsiyet değiştiren) Öykü Evren Özen, geçen cuma günü çıktığı duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Mahkeme kararıyla pembe nüfus kağıdı sahibi de olan Öykü Evren Özen'in cezaevinden çıktıktan sonra kendilerini tehdit ettiğini öne süren Bursa'daki 9 travestiden Günel Kurt, “Öykü, 27 ay cezaevinde kaldıktan sonra 20 Kasım tarihinde tahliye edildi. Bizleri ölümle tehdit edip ‘Sizin ölüm fermanınız kesilmiştir’ dedi. Bizler korku içinde yaşıyoruz. Kendisi rüyalarımıza giriyor” dedi.
Bursa Adliyesi'ne, şikayetçi 8 arkadaşıyla birlikte gelen Günel Kurt, “Öykü, yanında bulunan 3- 5 kişi devamlı olarak evimizin önünde gezerek bizlere korku salmaktadır. Artık mal ve can güvenliğimiz yok. Bizlere en ufak bir şey olursa Öykü Özen Evren eşi Mehmet Özen, Ramazan Kaya ve Volkan Kantur Vardar'dan şikayetçiyiz. Öykü tehlikeli ve psikopat biridir. Her an her şey yapabilir” iddiasında bulundu.
Cumhuriyet Savcılığı'na verdikleri dilekçenin ardından ifade veren travestiler, dilekçe ve ifadelerini Çarşı Polis Merkezi'ne götürdü.

İMAM HATİPTEN AYRILDI CEZAEVİNDE ÜNİVERSİTEYİ KAZANDI
Cezaevinde 27 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan Öykü Evren Özen, Bursa’nın Orhangazi İlçesi’nde İmam Hatip Lisesi’ne giderken, cinsel tercihi nedeniyle eğitimine ara verdi. Daha sonra Yalova Lisesi’ni dışarıdan bitiren Öykü Evren Özen, Uludağ Üniversitesi Tekstil Bölümü’nü kazandı. Buradaki eğitimine de cinsel tercihi nedeniyle ara veren Evren, cinsiyetini değiştirip pembe nüfus kağıdı almak için yeşil kart ile ameliyat olmak istemişti. Bu talebi kabul edilmeyen Öykü Evren Özen annesinden aldığı 10 bin TL'ye, bankadan çektiği 5 bin TL krediyi de ekleyerek cinsiyet değiştirme ameliyatı olduktan sonra pembe nüfus cüzdanı alarak 9 yıllık sevgilisi Mehmet Özen ile evlendi.
Kurduğu çete ile Bursa'daki travestileri zorla fuhuşa yönlendirip bunlardan para aldığı öne sürülen ve tutuklanan Öykü Evren Özen, cezaevindeyken girdiği ÖSS'de bu kez Bandırma Meslek Yüksek Okulu'nu kazandı.