Trende kapkaç terörü

Üniversite öğrencisi Ahmet Hakan Canıdemir, ailesini ziyaret için İzmit'ten İstanbul'a gelirken banliyo treninde kapkaççıların hedefi oldu. Canıdemir direnmeye kalkınca, yolcuların gözü önünde dövülerek trenden atıldı.

İSTANBUL - Üniversite öğrencisi Ahmet Hakan Canıdemir, ailesini ziyaret için İzmit'ten İstanbul'a gelirken banliyo treninde kapkaççıların hedefi oldu. Canıdemir direnmeye kalkınca, yolcuların gözü önünde dövülerek trenden atıldı. Olay polis kayıtlarına ise 'trenden düşme' olarak geçti.
Kocaeli Üniversitesi İşletme Fakültesi 1. sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Ahmet Hakan Canıdemir, önceki akşam İstanbul'daki ailesinin yanına gelmek üzere Adapazarı Ekspresi'ne bindi. Canıdemir, tren Erenköy'e geldiğinde cep telefonundan aradığı ağabeyine, Haydarpaşa'ya yaklaştığını söyledi. Canıdemir telefonunu kapatırken yanına yaklaşan bir kişi elinden telefonunu kaptı. Bir hafta önce de telefonunu çaldırmış olan genç, kapkaççıyı peşine düşerek yakaladı. Canıdemir hırsızla boğuşurken, 5-6 kişinin saldırısına uğradı. Kapkaççı ve arkadaşları, feci şekilde dövdükleri genci Kızıltoprak İstasyonu'na 100 metre kala trenden aşağıya attı. Demiryolu kenarında baygın yatan Canıdemir'i arkadan gelen trenin makinisti görerek TCDD görevlilerine haber verdi. Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırılan öğrenci, yoğun bakıma alındı.
Bu arada Haydarpaşa Garı'nda bekleyen aile, oğullarının gelmediğini görünce cep telefonundan aradı. Cevap alamayınca da polise başvurdu. Baba Muzaffer Canıdemir, olayı öğrenince hastaneye koştu. Doktorlar Canıdemir'in kafasından aldığı darbe sonucu beyninde ödem oluştuğunu, yaşamının bir dizi ameliyatın başarılı geçmesine bağlı olduğunu söyledi.
Trendeki vatandaşların anlatımına karşın, polis tanık ifadesi almadığı için olay kayıtlara 'trenden düşme' olarak geçti. (Radikal, aa)