Trene bomba: 5 şehit

Genç-Palu ilçeleri arasındaki Çamlıyurt mevkiinde PKK'lıların döşediği uzaktan kumandalı bomba, dün saat 10.20'de Elazığ-Tatvan seferini yapan 52862 sefer sayılı posta treni geçtiği sırada patlatıldı.

BİNGÖL - Genç-Palu ilçeleri arasındaki Çamlıyurt mevkiinde PKK'lıların döşediği uzaktan kumandalı bomba, dün saat 10.20'de Elazığ-Tatvan seferini yapan 52862 sefer sayılı posta treni geçtiği sırada patlatıldı. Patlamayla yedi vagon raylardan çıktı. Vagonlardan beşi şarampole yuvarlandı, ikisi parçalandı.
Personel vagonunda bulunan güvenlik görevlileri Celal Korkmaz, Özcan Türker, Mehmet Aygül ve Saffet Albaş, Mehmet Şimşek hayatını kaybetti. Patlamada aralarında güvenlikçilerin de bulunduğu 13 kişi de yaralandı. Yaralılar, Genç Devlet Hastanesi' nde yapılan ilk tedavinin ardından Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Patlama sırasında trende 45 kişi bulunduğu belirtildi. Patlamanın olduğu noktanın 200 metre ilerisinde bir bomba daha bulundu. Olay yerine giden kurtarma treni de PKK saldırısına uğradı. Bingöl Valivekili Fikret Zaman, bu trenin de raydan çıktığını, ancak ölen ya da yaralanan olmadığını açıkladı. (dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7509437509430

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.