Trilyona hücum

Sayısal Loto rekora gidiyor. İki haftadır altı bilen çıkmadığı için bu haftaya devreden 2.7 trilyon liralık büyük ikramiye, 6 trilyon lira sınırına dayandı. Talihli bu hafta da çıkmadığı takdirde, büyük ikramiyenin gelecek hafta 15 trilyon lirayı bulması bekleniyor.

İSTANBUL - Sayısal Loto rekora gidiyor. İki haftadır altı bilen çıkmadığı için bu haftaya devreden 2.7 trilyon liralık büyük ikramiye, 6 trilyon lira sınırına dayandı. Talihli bu hafta da çıkmadığı takdirde, büyük ikramiyenin gelecek hafta 15 trilyon lirayı bulması bekleniyor. Gelecek hafta da altı bilen çıkmazsa ikramiye beş bilenler arasında paylaştırılacak. Çünkü büyük ikramiye üç haftadan fazla devredemiyor.
Hazır kuponlar bitti
Sayısal Loto'da, iki haftadır altı bilen çıkmadığı için 2.7 trilyon liralık büyük ikramiye, bu haftaya devretti. Miktarın büyüklüğü umutları artırırken, bayilerin önünde kuyruklar oluştu. Eminönü'ndeki piyango bayisi Nimet Abla, her büyük ikramiye çekilişi öncesinde olduğu gibi, yine umut kuyruklarına sahne oluyor.
İşletmeci Bilal Yıldız, yoğunluk yüzde 100'ü aştığı için şimdilik 4 trilyon lirayı bulan ikramiyenin bugün 20.30'a kadar 6 trilyon lirayı
aşacağı tahmininde bulunuyor. Talebi karşılayabilmek için bastıkları 12 bin hazır kuponun bittiğini, 10 bin adet daha basacaklarını belirten Yılmaz, bu hafta da altı bilen çıkmadığı takdirde büyük ikramiyenin 15 trilyon lirayı aşacağını ve bugüne kadar dağıtılacak en büyük miktara ulaşılacağını belirtiyor.
'Umudumuz yok, ama...'
Nimet Abla, müşterilerine beş çalışanla hizmet verirken, kuyruktakiler bekleyişten sıkılmış, kendi aralarında ikramiye umutlarından bahsediyor. İki yıldır loto oynamadığını anlatan Uğur Alpay, hiç
umudu olmadığı halde dört kupon oynamış. Alpay, "İkramiye bana çıkarsa İstanbul'u terk ederim" diyor.
Hiç ikramiye kazanamadığı halde düzenli Sayısal Loto ve Milli Piyango aldığını belirten Gülbin Kabakçıoğlu ise, "Ayda 10'u aşkın bilet ve kupon alıyorum. Kazanırsam para kızımın" diyor.