Trilyonluk sigorta dolandırıcılığı

Sahte belge ve tutanak düzenleyerek sigorta şirketlerini yaklaşık 1 milyon YTL dolandırdıkları iddia edilen üç kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası'nin eski başkanı da bulunuyor.

ORDU - Sahte belge ve tutanak düzenleyerek sigorta şirketlerini yaklaşık 1 milyon YTL dolandırdıkları iddia edilen üç kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası'nin eski başkanı da bulunuyor.
Ordu'da, uzun süreden bu yana trafik kazaları ve çeşitli nedenlerle ölenlerin kimliklerini kullanarak sahte belge ve tutanak düzenledikleri ileri sürülen yedi kişi üç gün önce gözaltına alındı. Şebeke üyelerinin maddi hasarlı trafik kazalarını ölümle sonuçlanmış gibi gösterip, sigorta şirketlerinden yüklü miktarda tazminat aldıkları öne sürüldü. Çeşitli hastalıklardan ölenleri de trafik kazasında ölmüş gibi gösterdiği ileri sürülen şebekenin, bu yolla yaklaşık 1 milyon YTL dolandırıcılık yaptığı kaydedildi.
Üç kişi tutuklandı
Sigorta şirketlerini dolandırdıkları iddia edilen zanlılardan birinin, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası'nın 1997'den geçen mart ayına kadar başkanlığını sürdüren 52 yaşındaki Bayram Cengiz olduğu saptandı. Operasyonda Bayram Cengiz ile birlikte altı kişi daha gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan Bayram Cengiz, İsmail Durukan ve Mustafa Sakaoğlu tutuklanarak Ordu Efirli Cezaevi'ne konuldu. Diğer dört kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


    http://www.radikal.com.tr/8476108476100

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.