TRT için 52 müdür adayı

TRT Genel Müdür aday adaylığı için başvurular dün sona erdi. Genel müdürlük için Yücel Yener'in de aralarında yer aldığı rekor başvuru geldi.

ANKARA - TRT Genel Müdür aday adaylığı için başvurular dün sona erdi. Genel müdürlük için Yücel Yener'in de aralarında yer aldığı rekor başvuru geldi. Çoğunluğu TRT kurumundan 52 kişi adaylık için başvurdu.
TRT Genel Müdürü Yücel Yener'in görev süresi 18 Temmuz'da sona erecek. Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 16 Temmuz Pazartesi günü özel gündemle toplanarak 3 ismi Bakanlar Kurulu'na bildirecek. RTÜK üyeleri bu toplantıda başvuruda bulunmayan kişileri de aday olarak gösterebilecek. Bakanlar Kurulu önerilen üç adaydan birini TRT Genel Müdürü olarak atayacak.
TRT Genel Müdürü Yücel Yener ile RTÜK'ün adayı olarak gündeme gelen Şahap Alp de dün adaylık için başvurdular. Eski RTÜK Başkanı Ali Baransel ise başvurmadı. Genel müdür adayları şöyle: Serpil Akıllıoğlu, Kadri Şarman, Emin Yıldırım, Işık Özer, Bengül Erdamar, Nejla Zarakol, Ceyhan Baytur, Cengiz Özdiker, M.Cihat Özönder, Yıldırım Başkırt, Sedat Üreten, Atilla Şimşek, Remzi Özçelik, Mehmet Bülent Esmer, Tahir Aydoğdu, Alinaz Surya Aksakal, Muammer Göz, Erhan Altıok, Ahmet Çiftçi, Esen Yücel, Şerafettin Üstünkol, Ünal Solmaz, Ensar Kılıç, Şener Şiri, Süleyman Saylan, Ahmet Nedim Tanrıkulu, Nurettin Güz, Abdullah Halis Yazıcı, Mustafa Tombuloğlu, Ahmet Çetin, Süreyya Sevinç, Osman Metin Öztürk, Oğuz Mutlucan, Taner Özgür, Alemdar Yalçın, Can Okan, Sacettin Gürbüz, Muzaffer Karabulut, Hülya Alp, Şahap Alp, Bahar Tunalı, M. Galip Sokullu, Abamüslim Ak, Sedat Yazıcıoğlu, Adem Gürses, Yücel Yener, Faruk Baykam Özbek, Altan Kınal, Danyal Gürdal, M. Naci Bostancı, Özger Sezen, Nedret Selçuker.