TRT'de melodram: Hedef Recep Tayyip Erdoğan... Ve Dombra girer!

TRT'de melodram: Hedef Recep Tayyip Erdoğan... Ve Dombra girer!
TRT'de melodram: Hedef Recep Tayyip Erdoğan... Ve Dombra girer!
Kızılelma'nın bugün yayınlanacak bölümünde 'can alıcı' olacağı belirtilerek bugün bazı sitelerde duyurulan bir sahne var. Bu sahneyle birlikte ilk kez bir dizide gerçekten görevde olan Başbakan'ın ismi geçiriliyor.

Radikal.com.tr - TRT’de yayınlanan Kızılelma dizisinin bugün yayınlanacak bölümünde MİT görevlisi Murat, MİT Müsteşarı’yla buluşmasında, “Türkiye'ye sızmış paralel örgütten bahsediyor” ve hedeflerinin Başbakan olduğunu söylüyor. Ve ilk kez bir dizide Başbakan'ın ismi kullanılıyor: Hedef, Recep Tayyip Erdoğan ! Bu diyaloğun ardından da AKP ’nin 30 Mart yerel seçimleri için yaptırdığı seçim şarkısının orijinali olan Dombra çalmaya başlıyor. Melih Gökçek'ten, 'Dombra'yı kıskanan CHP'ye' şarkı önerisi!


AKP'nin seçim şarkısını yapan Uğur Işılak'ın Facebook sayfası hacklendi


AKP'nin seçim şarkısı Dombra izinsiz mi kullanıldı?


  http://www.radikal.com.tr/117856811785685

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  logo - Anzore

  tepedeki logoyu görmesem adeta bir samanyolu dizisi izliyorum sanacağım.

  TRT'nin ucuz propogandası - user386084

  DİZİDEN: İstihbarat müsteşarı ile Kahramanımız konuşmaktadır: -Sn.Müsteşar onu öldürecekler diyorum. -Kimi? Kimi öldürecekler? -Türkiye'ye sızmış bu yapının tek bir hedefi var. Başbakan. -Başbakan mı? -Evet! Hedef Başbakan Recep Tayyip Erdoğan! (DOMBIRA ÇALAR!!!) Erdoğan'a "Uzun Adam" ; "Büyük İnsan" diyenlere bir lafım yok; onlar görmek istediklerini görüyorlar. Benim itirazım Erdoğan'ı Adolf Hitlerle karşılaştıranlara. 1936 Alman Olimiyatlarını konu alan "Olimpia"adlı yapıtın sırf montajı 2 yıl sürmüş ve "gelmiş geçmiş en iyi propoganda filmi" olarak dünya sinema literatürüne girmiştir. Sırf bu örnek bile Erdoğan-Hitler karşılaştırmasının ne kadar hatalı olduğunu göstermektedir. Sonuç olarak; şayet Erdoğan'ı bir diktatöre benzetecekseniz tarih sayfalarını biraz daha karıştırın derim. Çünkü karşınıza "İdi Amin" "Pol Pot" gibi bir sürü örneğin çıkacağını göreceksiniz.

  Komedi bir dizi, - SFedai

  Zaten 5. sınıf olan bir diziyi, ratinglere rağmen ekranda tutmanın güzel bir ticari yolu. MİT i bu kadar gülünç hale getiren bir dizi için Kurumun dava açması gerekirken şimdi bir de koruma tahsis edeceğinden korkarım.

  algı yönetimi - drawde

  asimetrik seçim propagandası bu olsa gerek , devlet kanalı trt eliyle seçim propagandası ,hemde hedefteki kişinin öldürüleceğini söyleyerek.insanımızın, dizideki karakterlere ve olaylara, tarihteki gerçeklerden daha çok inandığı düşünülürse , etkili olacağı kesin. artık yasal mı diye soru sormak anlamsızlaştığından , yasal olup olmaması pekte mühim değil...

  DEVLET TELEVİZYONUNDAN HÜKUMET PROPAGANDASI - timsel

  Yani devlet televizyonundan hükumet propagandası alenen yapılmış oluyor ve bu bize birkaç yerden çok tanıdık geliyor. Hitler misali. Ülkemizde ise ataları olan Menderes dönemi... Afiyet olsun Türkiye...