Trump Mecidiyeköy'den siliniyor, ABD'de tavan yaptı!

Trump Mecidiyeköy'den siliniyor, ABD'de tavan yaptı!
Trump Mecidiyeköy'den siliniyor, ABD'de tavan yaptı!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Müslümanlar'a yönelik sözleri nedeniyle ABD Başkan adayı Donald Trump'ın adını Mecidiyeköy'deki alt geçitten silme kararı aldı. Trump ABD'de ise yüzde 41 destek oranıyla yeni bir rekor kırdı.

RADİKAL - İBB Meclis toplantısında, “Müslümanların ABD’ye alınmaması” yönünde propaganda yapan ABD başkan aday adaylarından Donald Trump’ın adının verildiği alt geçidin isminin değiştirilmesi önergesi oy birliğiyle kabul edildi.

Vatan gazetesinin haberine göre, toplantıda, CHP’li Meclis üyeleri, Mecidiyeköy’de bulunan Trump Yaya Alt Geçidi’nin adının değiştirilmesi için önerge verdi. Önergede, “ABD’de sürmekte olan başkanlık yarışında Cumhuriyetçi Parti adaylarından Donald Trump, kampanya dönemi boyunca Müslümanlara akıl almaz suçlamalarda bulunmuştur. Şişli sınırları içerisinde bulunan Trump AVM metro bağlantı tüneli, Trump Yaya Alt Geçidi olarak isimlendirilmiştir. Ayrıca bu bölgede ve alt geçitte çok sayıda Trump isimli yönlendirme tabelaları bulunmaktadır. Bu tabelaların Donald Trump’ın Müslümanlara yaptığı hakaret nedeniyle tepki olarak kaldırılmasını ve alt geçit isminin Mecidiyeköy Yaya Alt Geçidi olarak değiştirilmesini talep etmekteyiz” ifadelerine yer verildi.

Toplantıda oylanan teklif, oy birliğiyle kabul edilerek, Başkanlık makamına havale edildi. Teklifin görüşülüp değerlendirilmesi ve onaylanması halinde, “Trump” ismi tabelalardan silinecek.

27 PUAN FARK ATTI!

Öte yandan ABD’de yapılan son anketler Trump’ın hakkındaki tüm skandallara rağmen Cumhuriyetçi seçmenin gözündeki yükselişini sürdürdüğünü gösterdi. Monmouth Üniversitesi tarafından yapılan ankette Trump’ın Cumhuriyetçiler içindeki destek oranı ilk kez yüzde 41 seviyesine ulaştı. Trump, en yakın rakibi olan Teksas senatörü Ted Cruz’a 27 puan fark attı. (Gazetevatan)