TSK 30'un üstünde personeli ihraç ediyor

TSK 30'un üstünde personeli ihraç ediyor
TSK 30'un üstünde personeli ihraç ediyor
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 30'un üzerinde subay ve astsubaya resmi bir yazı tebliğ edip ordu ile ilişiklerinin 2 Ocak 2014'e kadar kesilmesini istediği ortaya çıktı.

Radikal.com.tr – Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) 30'un üzerinde subay ve astsubaya resmi bir yazı tebliğ edip ordu ile ilişiklerinin 2 Ocak 2014’e kadar kesilmesini istediği ortaya çıktı.

TSK’nın, Yüksek Askeri Şûra kararları dışında “TSK Personel Kanunu ve Subay Sicil Yönetmeliği’ne aykırı davranış/faaliyetler içinde bulunmak” suçundan yani “disiplinsizlik” gerekçesine dayanarak bu şekilde yazılar tebliğ etmesi ordu içinde rastlanan bir durum.

Vatan gazetesinden Murat Çelik bugün köşesinde kaleme aldığı yazıda, ihraç edilen personelin bir bölümünün İzmir ’de devam eden ‘Askeri Casusluk Davası’nda tutuksuz yargılanmakta olan muvazzaflar olduğuna dair bilgi aldığını belirtti.

TSK’nın şûra dışında aldığı bu tür kararlar kendi kuvvet komutanlıklarının yaptığı iç soruşturmaların neticesi. Bu yüzden Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’ne itiraz yolu da açık.

Murat Çelik’in yazısının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.


  http://www.radikal.com.tr/116812311681232

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Komutanlarin yerleri de tartismali... - Turk

  Hukumet acikladi! Balyoz ve Ergenekon tutuklusu subaylar katakulliye getirildiler... O halde; ortalik kanunsuzlar tarafindan, kanunsuzca temizlenerek, Genelkurmay Baskani, Kuvvet Komutani olanlarin yerleri tartismali olmaz mi? Kendisi -bulunduklari makamlar- tartismali komutanlar, 30 personel hakkinda nasil karar verebilirler? Hapisteki, asil -olmasi gereken- Genelkurmay Baskani, Kuvvet Komutani buyuklerine danissinlar!

  bitmedi mi - HARAYDIN

  Mahkeme dışında kararlarla ilişik kesme son bulmalı değil mi? Geçmişte yanan canlar yine mi yanacak? Bu usulle algı hep aynı olacak, oysa gerçekten ihraç zorunluluğu olan suçlar var.Yok mu ortası?