TSK Aktütün'de operasyon başlattı

TSK Aktütün'de operasyon başlattı
TSK Aktütün'de operasyon başlattı
Genelkurmay Başkanlığ, süt taşıyan bir arasın yakıldığı Aktütün bölgesinde 3'üncü Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı tarafından operasyon başlatıldığını açıkladı.

ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı, silahlı üç PKK ’lı tarafından, Hakkari, Şemdinli-Aktütün karayolu üzerinde, Aktütün Ana Üs Bölgesine süt taşıyan bir aracın durdurularak yakıldığını, 3'üncü Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı tarafından bölgede dün operasyon başlatıldığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan "önemli yurt içi olaylar" bölümünde yer alan bilgiye göre, dün terör örgütü mensubu silahlı üç PKK’lı tarafından, Hakkari, Şemdinli-Aktütün karayolu üzerinde Mehendi Köprüsü mevkisinde, Aktütün Ana Üs Bölgesine süt taşıyan bir araç durdurularak yakıldı.

Olaydan hemen sonra bölgede faaliyette olan İnsansız Hava Aracı, olay bölgesine yönlendirildi, ayrıca 15.37-16.45 saatleri arasında aracın yakıldığı bölgede taarruz helikopteri ile ateşle keşif yapıldı. 3'üncü Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı tarafından da dün saat 18.00'de bölgede operasyon başlatıldı. (aa)