TSK: Bu kez 3 bin kişi geldiler! 18 asker yaralı

TSK: Bu kez 3 bin kişi geldiler! 18 asker yaralı
TSK: Bu kez 3 bin kişi geldiler! 18 asker yaralı
Suriye sınırında kaçakçılık yapan 3 bin kişilik grup Türk askeriyle çatışmaya girdi. 18 asker yaralandı.

TSK'nın yaptığı açıklamaya göre Suriye sınırında kaçakçılar askerlere saldırdı. Çatışmada yaralanan 18 asker hastaneye kaldırıldı.

İşte Genelkurmay'dan yapılan açıklama:

Türkiye -Suriye Hududunda 2’nci Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, saat 02.00’da hudut hattında görev yapan personelimiz tarafından, hudut taşları arasında yaklaşık 2500-3000 kişilik kaçakçı grup tespit edilmiştir. Kaçakçı gruba, hudut hattına yaklaşmamaları konusunda Türkçe ve Arapça ikazlarda bulunulmuştur.

İkaza uymayan kaçakçı grup, farklı noktalardan hudut hattına yaklaşmaya devam etmiş ve devriye yolunda görev yapan araçlarımıza sınırın Suriye tarafından, daha geride görev yapan araç ve personelimize ise, sınırın Türkiye tarafındaki Kuşaklı Köyünden bir diğer kaçakçı grubu tarafından yoğun taş atılarak saldırıda bulunulmuştur.

Unsurlarımız tarafından havaya uyarı ateşi açılmış, göz yaşartıcı gaz bombasıyla müdahalede bulunularak grubun dağılması sağlanmıştır. Bu esnada dokuz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yakalanmış ve 3 motosiklet ele geçirilmiştir.

Bölgeye intikal ettirilen 300 kişilik ihtiyat kuvveti saat 05.30 sularında Kuşaklı Köyüne girmeye başlanmıştır. Bu esnada köylüler tarafından birliğimizin girişini engellemek maksadıyla mazot bidonları yakılmış ve birliğimiz taşlanmıştır.

POMPALI TÜFEKLERLE ATEŞ AÇTILAR

Zırhlı araçlarımıza molotof kokteyli atılarak yakılmaya çalışılmış; saat 07.00 sularında köydeki bazı evlerden pompalı av tüfekleriyle birliğimizin üzerine ateş açılmış, açılan ateş sonrası 18 askerimiz kol ve bacaklarından, yüz ve boyun civarından saçma ile vurularak hafif yaralanmıştır. Yaralan askerlerimiz bölgedeki hastanelerde tedavi altına alınmıştır.


  http://www.radikal.com.tr/1145149114514919

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  3 000 kisilik kacakcı - yagan

  dostum kaçakçı grup demişsin ama bu bir ordu.

  x - lacivertduvar

  köylülere saldırıldığının haberi neden yapılmıyor peki?

  allah allah - elifarzella

  bu nasıl bir kaçakçı grubuymuş böyle 3000 kişilik? bari destekli atın be gözünüzü seveyim

  Sınır Devletin Namusumu? - mhalim

  Bir devlet düşünün ki,kendi vatandaşları için aslan kesilsin,başka devletlerin vatandaşları gelip senin kanunlarını çiğneyıp sınırı aşmaya çalışsın ve bunu yaparkende onlarca askeri yaralasın.... Roboski de anında haber alanlar Hatayda niye haber alamıyorlar? Bu nasıl izah edilirbilmem? Vraın siz izah edin.

  TSK Yalanları - Polat F

  Birden bire ne olduysa kaçakçı nüfusu epey arttı. Artık 3-5 - 10 değil, yakın zamanda 500 - 1000, şimdilerde ise 2000 - 3000 olarak sınırı geçiyorlar. Sınırın her iki yanında askerlere saldırıyorlar. Pompalı tüfeklerle askere ateş ediyorlar. Askerse muhtemelen sevinç gözyaşları döksünler diye önce göz yaşartıcı gaz kullanıyor. Sonra da ortalık neşelensin diye havaya ateş ediyor. Sonra da basına ciddi açıklamalar yapıyor. TSK nın yalanı bitmez.

  KAİDE MİLİTANLARI - caligari

  Yalana bak yalanaa. Bunca yıldır bir kez bile böyle bir çatışma olmuyordu. HAngi kaçakçı 3000 kişi gelir sınıra!!?? Bunlar halkı iyice aptal yerine koymaya başladılar. Uyan vatandaş uyann! El kaideciler oraya girdikten sonra bir daha bölgeye huzur gelmedi! Hükümet ne kadar katil tecavüzcü varsa getirdi bıraktı oraya. Şimdi Kürtler vurdukça kaideciler sınıra kaçıyor sınırda duran askerleri tarıyorlar.

  inanalım mı? - sakirt

  bilen bilir kaçakçılık fazla dikkat çekilmeden yapılması gereken bir iştir, en fazla 30 40 kişi ile yapılır.şimdi söyle bakalım sevgili TSK 3000 kişi gerçekten kaçakçılar mı yoksa oradaki halkın malını yağmalayıp, satmak için topluca sınırdan geçmeye çalışan islami çeteler mi?