TSK: Cizre'deki operasyonlarda bir silah arkadaşımız şehit oldu

TSK: Cizre'deki operasyonlarda bir silah arkadaşımız şehit oldu
TSK: Cizre'deki operasyonlarda bir silah arkadaşımız şehit oldu
Genelkurmay, Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonlarda bu sabah yaralanan bir askerin şehit olduğunu duyurdu.

RADİKAL - Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonlar sırasında çıkan çatışmada bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

Genelkurmay tarafından yapılan açıklamada, bugünkü operasyonlar kapsamında Cizre'de sabah 09.30'da çatışma çıktığı ve bu çatışmada ağır yaralanarak hastaneye sevk edilen bir askerin, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu ifade edildi.

Genelkurmay'ın internet sitesinde  yayınlanan açıklama şöyle:

"20 Aralık 2015 tarihinde saat 09.30'da Şırnak ili Cizre ilçesinde icra edilen operasyonlar kapsamında Bölücü Terör Örgütü mensupları ile çıkan çatışmada bir Kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmıştır. Yaralanan Kahraman silah arkadaşımız derhal hastaneye sevkedilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz."

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sabah erken saatlerde yapılan açıklamada ise Cizre'de devam eden operasyonda 11 PKK'lının etkisiz hale getirildiği belirtilmişti. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yer alan ve 19 Aralık gününe ilişkin olarak verilen bilgiler şöyle: 

* Şırnak / Cizre’de devam eden operasyonda, 11 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist 80’dir.)

* Şırnak / Silopi’de devam eden operasyonda, bir Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist yedidir.) - Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce hazırlanan 20 barikat açılmış, tuzaklandığı tespit edilen altı adet El Yapımı Patlayıcı imha edilmiştir.

* Diyarbakır / Sur’da devam eden operasyonda, altı Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.

* Şanlıurfa’da, Bölücü Terör Örgütüden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuş, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan sınırı geçmeye çalışan bir Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist yakalanmıştır.