TSK 'jandarma harekete geçmedi' haberlerini yalanladı

TSK 'jandarma harekete geçmedi' haberlerini yalanladı
TSK 'jandarma harekete geçmedi' haberlerini yalanladı
TSK, 'Büyük Rüşvet' soruşturmasında 2. dalga operasyonu ve gözaltı kararları için polis harekete geçmeyince savcılığın Jandarma'ya talimat gönderdiği ancak Jandarma'nın da harekete geçmediği yönündeki haberleri yalanladı.

İSTANBUL - Son yolsuzluk operasyonunda Valilik ve polis savcı Muammer Akkaş'ın arama ve gözaltı talebini yerine getirmemişti. Bunun üzerine Savcı Akkaş, 41 kişilik gözaltı listesini İl Jandarma Komutanlığı'na da göndermişti.

Söz konusu talimat belgesi medyada da yer alınca Jandarma Genel Komutanlığı internet sitesinden açıklama ile çıkan haberlere yanıt verdi.

Yapılan açıklamada çıkan haberlere değinen Jandarma Genel Komutanlığı, 'jandarma uygulamadı' yönündeki haberlerin asılsız olduğunu belirterek, açıklamasında "İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ve birimlerine, Cumhuriyet Savcılığından herhangi bir talep ulaşmamıştır" ifadesine yer verdi. 

 


  http://www.radikal.com.tr/116835011683501

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bari tsk ya dil uzatmayın. - peqasi

  Asker yargılanmaları yeniden yapılacakmış.Artık cemaat iyice ayyuka çıkacak.Hükümetin o hengamede cemaate gücünün yetmedigini şimdi anlıyorum.Seçimle alakası olmayan, kendilerinin Türkiye'nin efendisi olduğunu zanneden yapıyla mücadele etmenin TAM ZAMANIDIR.