TSK Kuzey Irak'taki PKK hedeflerini bombaladı

ANKARA - Diyarbakır’daki mayın tuzağı ve Hakkâri’deki çatışmada 10 askerin şehit olmasının hemen ardından, TSK kuzey Irak’taki PKK hedeflerini havadan vurdu.
Genelkurmay’ın resmi internet sitesinden dün yapılan açıklamaya göre 29 Nisan akşamı ve dün sabah saatlerinde Zap ve Avaşin Basyan bölgelerinde tespit edilen hedefler tam isabetle vuruldu. Uçaklar görevlerini tamamladıktan sonra üslerine geri döndü. Açıklamada harekat sırasında bundan önceki hava harekâtlarında olduğu gibi, sadece PKK/KONGRA-GEL unsurlarının hedef alındığı, sivil halkın olumsuz etkilenmemesi için gerekli hassasiyetin gösterildiği vurgulandı. Harekata Diyarbakır’dan havalanan
F-16’lar ile Malatya’daki Erhaç’tan havalanan F4-E’ler katıldı.
15 GÜN ARAYLA İKİNCİ KEZ: TSK son olarak; 15 Nisan’da   ‘ses getirecek eylemler yapmak üzere’ Türkiye’ye sızma hazırlığında oldukları tespit edilen Avaşin-Basyan bölgesindeki PKK’lı bir gruba yönelik hava harekâtı gerçekleştirmişti.
İRAN DA BOMBALIYOR: İran’daki topçu birlikleri ise dün de Kuzey Irak’taki Kandil’de üslenen PKK’yı bombalamayı sürdürdü. İran topçusu üç gündür Çoman Kasabası yakınlarındaki hedefleri bombalıyordu. (Radikal, dha)