TSK, öldürülen PKK'lı sayısını açıkladı

TSK, öldürülen PKK'lı sayısını açıkladı
TSK, öldürülen PKK'lı sayısını açıkladı
Türk Hava Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'ta ve yurtiçinde PKK'ya yönelik yaptığı 2 büyük operasyonda 190 örgüt üyesinin öldürüldüğü açıklandı.

RADİKAL - İstihbarat kaynaklarının verdiği bilgilere göre örgüte yönelik operasyonlarda 190 PKK 'lı öldürüldü, 300'ü ise yaralandı. Verilen bilgiye göre Kuzey Irak’a yönelik olarak geçen cuma gecesi yapılan hava harekatında PKK’lıların telsiz konuşmaları ve insansız hava araçlarının tespitleri sonucu 190'ının öldürüldüğü öne sürüldü.

Aynı kaynaklar, bu saldırılarda 300’ün üzerinde PKK'lının yaralandığını söyledi. İstihbarat birimleri, önceki gece yapılan harekâtın Kuzey Irak bölümüne 40 uçağın katıldığı bilgisini verdiler.

PKK hava bombardımanına karşı ne yapıyor?

Harekatın yurt-içindeki bölümünde ise 30 uçak yer aldı. Önceki geceki operasyona, uçakların yakıt ihtiyacını karşılamak için tanker uçakların da katıldığı öğrenildi. Tanker uçaklarından çoğunlukla, harekat bölgesine Bandırma’daki 6. Ana Jet Üssü’nden kalkan “Yarasa” çağrı kodlu savaş uçakları yakıt aldı. Sınırda konuşlu 155 milimetrelik Obüs atan Fırtına topları da 130 hedef vurdu. Bu atışlarda PKK’nın kullandığı 25 doçka uçaksavar mevzisi tahrip edildi. (Uğur Ergan/Hürriyet)