TSK: ÖSO'cular sınır dışı edildi

TSK: ÖSO'cular sınır dışı edildi
TSK: ÖSO'cular sınır dışı edildi
TSK tarafından yapılan açıklamada, sınırı geçerek Türkiye'ye sığınan 85 "Kuzey Fırtınası" militanından 84'ünün sınırdığı edildiği, 1'inin ise tutuklandığı belirtildi.

Radikal.com.tr - Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Halep'in Azaz bölgesinde El Kaide ile çatışan ve buradan kaçıp Türkiye 'ye sığınan ÖSO'cuların önemli br bölümünün sınırdışı edildiği duyuruldu.

Açıklama şöyle:

"Kilis/Öncüpınar 4’üncü Hudut Bölük Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, 15 Ekim 2013 tarihinde sınırı geçerek teslim olan 85 Kuzey Kasırgası Tugayı mensubunun 84'ü Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile sınır dışı edilmiş, 1’i tutuklanmış, grubun silah ve ekipmanlarına kriminal inceleme yapmak üzere el konulmuştur. 84 kişilik grup 17 Ekim 2013 günü saat 00.30’da Öncüpınar Gümrük Kapısı’ndan sınır dışı edilmiştir. Konu hakkında Dışişleri Bakanlığına bilgi verilmiştir."

Öte yandan yine Kuzey Kasırgası Tugayı'na mensup onlarca ÖSO üyesinin de Afrin'de YPG'ye sığındığı bildiriliyor.

Askeri kanat sivil kanadı sildi


  http://www.radikal.com.tr/115599111559916

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hangisi - feritq

  bizim desteklememiz gereken ne kurtcu ne islamci olan tek taraf OSO degil mi? niye onlara bu muamele?

  ... - noelon

  durun daha... ülkemzi değil,bir dinin bir mezhebini korumak ve egemenliğini sağlamak üzere yapılandırılan dış politikalar, ve bu dış politikaların bir sonucu olarak komşu ülke Suriye'ye yapılan insafsız saldırı ve komploların sonucunda daha neler olacak... daha ne çok karışacak ortalık... bu ucube dış politikanın mimarları iktidardan ayrıldığında (elbette ki demokratik yollarla) geriye kendi elleri ile öldürdükleri binlerce insanın masum kanı ve komşu bir ülkeye yapılan insafsız ihanetin kapkara lekesi kalacak bizlere miras...!

  silahlandirilip savasa gönderilmislerdir - OSCAR82

  resmi rakamlara göre birkac yuzbin ama gayri resmi oranlara göre bir milyon civari suriyeli ulkeye giris yapmis bu cok buyuk bir rakam ve bir ulkenin kulturel yapisini bozabilecek bir oran ve bu insanlarin yuzde doksanina yakini elini kolunu sallayarak istedigi gibi hareket ediyor okadar bilincsizce insanlar ulkeye sokuldu ki isteseler dahi bu insanlari tekrar gönderecek gucleri yok, yakalanan suriyeli teröristler suanda elini kollunu salayarak gezenlerin belki yuzde biri bile degildir kaldi ki devlet bunlari techizatlandirip kendisi sinirin karsi tarafina gönderiyor du belki kamuoyunun cogu görmuyor veya görmek istemiyor ama bu esad karsitlari ulkede de öyle katliyamlar yapiyorlar dunyada bugune kadar esi benzeri olmayan bir vahsete imza atiyorlar her gun yeni vidyolar ortaya cikiyor insanlarin koyun gibi kesildigi yakildigi kursuna dizildigi

  olay su - aliselvi

  Eger El kaideye karsi savasiyor ve türkiyeye siginiyorsan gelme. Ya öl yada sende el kaideye katil. Baska anlami yok..

  ... - LoremIpsum

  Allah askina, itibari kalmamis bir kurum olarak neden hala eski pis oyunlarda diretiyorsunuz. Bir yandan sinirlar yetmiyormus gibi Kuzeyle Güneyi duvar örerek ayirmaya calisiyorsunuz, diger yandan böyle haberler yayiyorsunuz. Kime yutturacaksiniz siz bunu!?

  //// - Al Capone

  AKP nin ne yaptigi bellisiz - bir OSO yardim eder - sonra gelir bombalar - Açilim paketi derken, bir de bakmis kapatin paketi gelir -