TSK: PKK asker kaçırdı

TSK: PKK asker kaçırdı
TSK: PKK asker kaçırdı
Genelkurmay Başkanlığı, Muş'ta biri uzman onbaşı olmak üzere 2 kişinin PKK tarafından kaçırıldığını açıkladı.

RADİKAL - Genelkurmay Başkanlığı, Muş'ta çocukluk arkadaşları olan jandarma uzman onbaşı ile Türksat görevlisinin PKK tarafından kaçırıldığını açıkladı.

Mardin İl Jandarma Komutanlığında görevli olan ve kimlikleri gizli tutulan 1 uzman onbaşı, izinli olarak geldiği memleketi Erzurum'dan,Türksat'a ait uydu kontrolü yapan şirket çalışanı arkadaşı ile birlikte 18 Mayıs günü Muş'a gitti. Adı açıklanmayan şirket çalışanının Baltaş Köyündeki radyolink istasyonunu kontrol ettikten sonra merkezle bağlantısı kesildi.

Muş'un merkez Mescitli Köyü ile Bostankent Köyü arasında kalan bölgeye Türksat'a ait yansıtıcıyı kontrol için saat 20.30'da 25 AV 528 plakalı otomobille giden uzman onbaşı ile Türksat görevlisi, PKK tarafından kaçırıldı. 19 Mayıs günü saat 13.30 sıralarında Ankara Türksat Genel Müdürlüğünde görevli yetkililer tarafından, saha çalışmasına çıkan bir personele ulaşılamadığı ve kendisinden bilgi alınamadığı İl Jandarma Komutanlığımıza bildirildi.

VALİ : PKK ÜZERİNDE DURULUYOR

Muş valiliği internet sitesinden yapılan açıklamada, çocukluk arkadaşı olan uzman onbaşı ile Türksat görevlisinin PKK mensuplarınca kaçırılmış olabileceği üzerinde durulduğunu belirtirken Genelkurmaş Başkanlığı, iki kişinin PKK tarafından kaçırıldığını internet sitesinden duyurdu.

Açıklamada, "Bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, Muş / Merkez Mescitli Köyü ile Bostankent Köyü arasında kalan bölgede, biri Jandarma Uzman Onbaşı olmak üzere iki kişi kaçırılmıştır" denildi.
DHA-Cevat DANIŞ


  http://www.radikal.com.tr/136208913620894

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kesinlikle inandırıcı değil - yusufdemir55

  Seçime sayılı günler kala, HDP'nin üst düzey yöneticileri ve mv adaylarının gideceği yer, profosyonelce bombalanıyor. can kaybı olsa, kimlerin ihya olacağı belli ama şans eseri, yaralı ve maddi hasarla atlatılıyor. Ardından birileri temize çıkmaya çalışıyor. Hem temize çıkacaklar, hemde hdp ye oy kaybettirecekler. Kısacası: inandırıcı değil.

  provakatör tsk ! - user1036176

  Ne zaman bi seçim olsa, ne zaman çözüm süreci başlasa yada çözüm için bi adım atılsa nedense tsk bu tarz açıklamalar yapyor ? tsk kaç gündür operasyon düzenliyor ,bu operasyonlar süreç devam ediyorken neden yapılır ? neden seçime bu kadar yaklaşılırken operasyonlar arttırılır ? sanırım bunun cevabı çokta zor olmasa gerek , hedef belli , böylesi açıklamalar yapıp halkın tepkisini hangi partiye çekmek istedikleri belli yıpratılmak istenen parti belli , yeter artık yapmayın böyle şeyler ayıptır yazıktır, böylesi hareketlerin kimseye bi faydası yok yapmayın yazıktır günahtır ! ..

  Şaşırdık mı şimdi bu olaya(!) - user1089241

  Erdoğan günlerdir atıp tutmuyormuydu zaten HDP'nin politikası ve bölücü terör örgütünün güdümündeki parti sıfatıyla. Seçimlere kalmış şurda kaç gün HDP nin oylarını nasıl düşürürüm telaşı içinde. Ortada savaş yok bişey yok örgüt ne diye böyle bir şey yapsın aklı selim bir kişi çıksın açıklasın bu mantıksızlığı...

  yalan - user1079668

  akp gundemi bogmak için yalan haber yayiyor !