TSK: Suriye tarafına 'misliyle' karşılık verildi

TSK: Suriye tarafına 'misliyle' karşılık verildi
TSK: Suriye tarafına 'misliyle' karşılık verildi
Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, " Ceylanpınar'da Suriye tarafından atılan bir mermiye karşı, ağır makineli tüfek ile cezalandırıcı mahiyette misliyle karşılık verildi" denildi.

Radikal.com.tr - Türk Silahlı Kuvvetleri , Ceylanpınar'da Suriye tarafından atılan bir mermiye karşı, ağır makineli tüfek ile 'cezalandırıcı mahiyette' ve 'misliyle' karşılık verildiğini duyurdu.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye -Suriye hududunda 3’üncü Hudut Alay Komutanlığı Cenkeser Hudut Karakolu sorumluluk sahası Ceylanpınar/Şanlıurfa'da, saat 20.20 sularında, Suriye tarafından atılan bir mermiye karşı, Cenkeser Hudut Karakolu Merkez Kulesinden, daha önce belirlenen hedeflerden merminin geldiği tahmin edilen kontrol noktasına piyade tüfeği ile 15 el atış ve karakolun 1150 metre güneyinde bulunan bir mevziye, ağır makineli tüfek ile cezalandırıcı mahiyette misliyle mukabele kapsamında 25 el atış yapılmıştır."


  http://www.radikal.com.tr/114457211445722

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bravo tsk - apolitik1

  zihniyete bak onlar bizden birini vurdu bizde misliyle karşılık verdik suriyenin yanlışı bizim doğrumuz oluyor bu şekilde acaba o atışlarda sadece askerler mi yaralandı veya öldü bu atışların sivillere denk gelme ihtimalide yok mu? Ateşe ateş ile karşılık vemektense savaş bitene kadar ordaki halkı tahliye etse devlet yaptırdığı toplu konutlarda ücretsiz barındırsa yardım yapsa daha doğru bir davranış olmaz mı? sosyal devletimiz sıkmaya devam bravo

  misli!!! - mohiqan

  büyük ordu bu olsa gerek, sınırı kevgire çeviren eli kanlı abd beslemesi natocu katiller oso ve nusra sınırı geçerken bu hassasiyetiniz neden yoktu? onar ellerini kollarını sallayarak sizin öncülüğünüzde gidip gelirken bu hassasiyetiniz neden yoktu? Sizin yağtığınız şeyin ahlaki ve insani hiç bir izahı olmaz, kardeşiz dediğin kürdler kazanım elde etmesin diye, yapmadığınız hile çevirmediğiniz oyun kalmadı, zerklik ilanlarından sonra hemen o eli kanlı imanları dolara endeksli katilleri Rojava Kürdlerinin üzerine saldırttınız, üstüne üstlük sizin beslediğiniz eli kanlı teröristlerin attığı havan topları yada sıktığı kurşunlara cevap veriyorsunuz ama pyd güçlerini hedef alarak sıkıyorsunuz, ne yaman çelişki değil mi?