TSK : Suriye'de Rejime ait bir topçu mevziine atış yapılarak karşılık verildi

TSK : Suriye'de Rejime ait bir topçu mevziine atış yapılarak karşılık verildi
TSK : Suriye'de Rejime ait bir topçu mevziine atış yapılarak karşılık verildi
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye Ordusu ile Muhalif Gruplar arasında meydana gelen çatışmalar esnasında, bir adet roket - füzenin Hatay Reyhanlı ilçesi merkezinin hemen doğusunda yer alan Cüdeyde mahallesi yakınına düştüğünü açıkladı.

RADİKAL- Genelkurmay Başkanlığı, Suriye Ordusu ile Muhalif Gruplar arasında meydana gelen çatışmalar esnasında, bir adet roket - füzenin Hatay Reyhanlı ilçesi merkezinin hemen doğusunda yer alan Cüdeyde mahallesi yakınına düştüğünü açıkladı.

Olayda herhangi bir can kaybı olmazken, roket - füzenin patlaması sonucu meydana gelen cam kırıklarından 5 vatandaş hafif şekilde yaralandı. Merminin düştüğü yerde 15 metre genişliğinde, 7 metre derinliğinde bir çukur oluştuğu belirtildi. Angajman kuralları çerçevesinde, Hatay Yayladağı Dağardı Hudut Karakolunda konuşlu iki adet 155 mm Fırtına Obüsü ile 25 Mart 2015 saat 05.25'te, Suriye'de Rejime ait bir topçu mevziîne atış yapılarak karşılık verildiği belirtildi.Suriye'den atılan mermi Reyhanlı'ya düştü: 2 yaralı

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle; "Suriye Ordusu ile Muhalif Gruplar arasında meydana gelen çatışmalar esnasında, Suriye Ordusu tarafından Muhaliflere yapılan ağır silah atışları esnasında, bir adet roket / füze, Hatay / Reyhanlı ilçesi merkezinin hemen doğusunda yer alan Cüdeyde mahallesi yakınına düşmüştür. Olayda herhangi bir can kaybı olmamış, bununla birlikte roket / füzenin patlaması sonucu meydana gelen cam kırıklarından beş vatandaşımızın hafif şekilde yaralandığı bilgisi alınmıştır.

Söz konusu roket / füzenin düştüğü mevkii, 2’nci Hudut Alayı (Hatay) 2’nci Hudut Taburu (Narlıca) 4’üncü Hudut Bölüğünün (Reyhanlı) 200 metre kadar batısıdır. Bu nedenle, patlama sonucu etrafa yayılan taş ve toprak parçalarının tesiri ile anılan bölüğün ziyaretçi salonunun tavanı çökmüş, bina camları kırılmış, iki asker î aracın kaporta ve karasöründe hasar meydana gelmiştir. Merminin düştüğü yerde 15 metre genişliğinde, yedi metre derinliğinde bir çukur oluştuğu belirtilmiştir Angajman kuralları çerçevesinde, Hatay / Yayladağı Dağardı Hudut Karakolunda konuşlu iki adet 155 mm Fırtına Obüsü ile 25 Mart 2015 saat 05.25’te, Suriye’de Rejime ait bir topçu mevziîne atış yapılarak karşılık verilmiştir. Gelişmeler dikkatle takip edilmekte olup, topraklarımıza mermi düşmesi durumunda, angajman kuralları çerçevesinde misliyle mukabelede bulunulmasına devam edilecektir." ANKARA (DHA)