TSK: Suriye'den 60 el ateş açıldı

TSK: Suriye'den 60 el ateş açıldı
TSK: Suriye'den 60 el ateş açıldı
Genelkurmay, Hatay'da sınırın Suriye tarafından dün gece askeri bazı araçlara hedef gözetmeksizin 60 el ateş edildiğini açıkladı.

ANTAKYA - Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre; 3 Haziran saat 22.45'te Hatay'ın Narlıca bölgesindeki Oğulpınar Hudut Karakolu yakınlarında Suriye ’den zırhlı personel taşıyıcı ve taktik tekerlekli araçlara hedef gözetmeksizin 60 el ateş ettiği belirtildi.

Aynı gün Narlıca bölgesindeki diğer bir olayda ise Kıyıgören Hudut Karakolu sorumluluk sahasındaki Asi Nehri kenarında çalışan Hatay İl Özel İdaresine ait makinesine Suriye tarafındaki 5 kişinin hafif silahlarla 10-15 el ateş açıldığı kaydedildi.

Çalışma yapan iş makinesine yakın bir bölgede bulunan ve devriye faaliyeti icra eden Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) Timi tarafından, Suriye'de ateşin geldiği bölgeye doğru ateşle karşılık verildiği, karşı ateş üzerine şahısların Suriye içlerine kaçarak gözden kaybolduğu bildirildi.

KAÇAK MAZOT ELE GEÇİRİLDİ
Olay yerine gelen devriye timi tarafından Asi Nehri üzerinde 40 mazot bidonu bulunduğu vurgulanarak, şöyle denildi:

"Bidonların devriye timi tarafından alınmasını engellemek maksadıyla, Suriye tarafındaki 5 kişilik aynı grup, TTZA Timi üzerine hedef gözetmeksizin hafif silahlarla 5-10 el ateş etmiştir. Bunun üzerine TTZA Timi, Suriye tarafından ateş gelen bölgeye 50 el ateş açılarak karşılık verilmiştir. Suriye'deki şahıslar açılan ateş üzerine, yine Suriye içlerine doğru kaçarak gözden kaybolmuştur. Yaşananlar üzerine Yazlık Mahallesi istikametinden kaçakçı olduğu değerlendirilen yaklaşık 15-20 kişinin olay yerine araçlarla gelerek, olaya müdahale eden TTZA Timi'ne taşlarla saldırdığı, küfür ve hakaretlerde bulunmuştur. TTZA Timi'nin karşı mukabelesi sonucunda bölgeye gelen şahıslar olay yerinden araçlarını bırakarak kaçmışlardır. Herhangi bir hasar ve zayiat meydana gelmemiştir. Olay yerinde yapılan arama faaliyetleri neticesinde, kaçan şahısların araçlarının birinde 32 bidonda yaklaşık bin 920 litre, plakasız olan diğer bir araçta ise 15 bidonda 900 litre mazot ele geçirildi."

DHA - Mehmet EZER


  http://www.radikal.com.tr/113627311362732

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TSK: suriyeden 60 el ateş hk. - fgemak

  Türkiyedeki petrol fiyatlarının dünya fiyatlarının çok üzerinde olması suriyedeki PYD gibi terör örgütleri için bir finansal destek meydana getirmektedir,suriyedeki kürt kökenli kaçakçılar böyle bir saldırı gerçekleştirerek bir taşla iki kuş vurmayı hedeflemişlerdir,saldırı hem kaçak akaryakıt korunmasına hemde TSK nin bir karşı saldırı gerçekleştireceği varsayımı ile Türkiyenin suriyedeki iç çatışmanın içine çekilmesi hedeflenmiştir.Türkiye mademki böyle bir oyunun içine girdi o zaman karşı tarafın zeka ürünü saldırılarına bir taşla üç kuş vuracak politikalar üretilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

  yapma ya - Al Capone

  n'apacazizzz - Gidin Muhaliflerden, Hamasi, israil i yardim isteyin, kamplarda savas egimtileri bitmedi mi ?