TSK yılbaşı etkinliklerini iptal etti

TSK yılbaşı etkinliklerini iptal etti
TSK yılbaşı etkinliklerini iptal etti
TSK'daki operasyonların devam ettiği illerdeki mevcut durum nedeniyle 2016 yılbaşı programlarını iptal etti.

RADİKAL - TSK'dan yapılan açıklamada, "Şırnak'ın Cizre, Silopi ile Diyarbakır'ın Sur İlçelerinde devam eden operasyonlarda şehit olan ve yaralanan askerler ve terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle bölgede zor günler geçiren vatandaşlara saygıdan dolayı" 2016 yılbaşı programların iptal edildiği duyuruldu. 2012 yılında yaşanan Van depremi sonrasında da yılbaşı programları iptal edilmişti.

Genelkurmay Başkanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrulgazi Özkürkçü, Türk Silahlı Kuvvetlerindeki tüm sosyal faaliyet ve eğlencelerin, ülkenin içinde bulunduğu koşullar, halkın ve askerlerin bu tür olaylar karşısında gösterdiği hassasiyet göz önünde bulundurularak planlandığını belirterek, Van depreminde verilen kayıplar ve bölgede yaşanan acılar nedeniyle 2012 yılbaşı programlarının iptal edildiğini hatırlattı.

"15 Aralık 2015 tarihinden itibaren Cizre, Silopi ve Diyarbakır Sur bölgelerinde devam eden operasyonlara katılan birliklerin yüksek bir moral, büyük bir özveri ve uyum içinde tek vücut görevlerini yerine getirdiğini" ifade eden Tuğgeneral Özkürkçü, "terörle mücadele sırasında şehit olan ve yaralanan askerler ile terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle bölgede zor günler geçiren vatandaşlara saygının ifadesi olarak TSK'daki 2016 yılbaşı programlarının iptal edildiğini" açıkladı. (ANKARA/DHA)