TSK'da cinsel saldırı skandalı

TSK'da cinsel saldırı skandalı
TSK'da cinsel saldırı skandalı
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı bir uzman çavuşun çok sayıda askere cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda bir uzman çavuşun çok sayıda askere, üst-ast ilişkisi içinde cinsel saldırıda bulunduğu, skandalın tacize uğrayan 10 askerin şikayetiyle ortaya çıktığı iddia edildi.

Son.tv’den Ömer Adıyaman’ın haberine göre, 28 Aralık 2012 tarihinde sözlü ve fiili tacize uğrayan erlerin şikayet etmesi üzerine ortaya çıkan olay sonrası Uzman Çavuş V. A. hakkında Kuzey Deniz Saha Komutanlığı askeri savcılığı tarafından iddianame hazırlandı.

‘EMİR-KOMUTA’ ZİNCİRİNİ KULLANDI
İddianameye göre V. A., Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı’na bağlı gemideki görevi sırasında astları konumundaki erlere, emir / komuta zinciri çerçevesinde seri olarak cinsel tacizde bulundu. Tacize uğrayan erlerin uğradıkları saldırıları uzun süre şikayet konusu etmedikleri, tacizlerin dayanılmayacak noktaya gelmesi üzerine üstlerine durumu anlattıkları da iddianamede yer aldı.

10 ER ŞİKAYETÇİ OLDU
Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı’nda bağlı Vardabandra isimli gemide görevli kıdemli Uzman Çavuş V. A., emrinde bulunan erler A. K., Y. B., M. Ç., M. C. B., S. H., M. A., M. Y., T. K., Ö. E. ve S. K. tarafından şikayet edildi. Erler, askeri savcılığa verdikleri ifadelerde görev yeri olan gemiye katılmalarından birkaç ay sonra üst komutanları olan V. A.’nın hem sözlü hem de fiziksel cinsel saldırı ve tacizlerine uğradıklarını öne sürdüler.

İfadelerde, V. A.'nın kendilerini elle taciz ettiği, yanak ve boyun bölgesini öptüğü ve erkek cinsel organı şeklindeki oyuncak ile kendilerine sürekli şaka yaparak taciz ettiğini öne süren erler, bu durumu uzun süre ast-üst ilişkisi nedeniyle şikayet konusu etmediklerini belirttiler.

TUTUKLU YARGILANIYOR
Şikayetler üzerine Uzman Çavuş V. A. hakkında "Cinsel saldırı", "Cinsel taciz" ve "Hizmet ilişkisinden sağladığı nüfusu kötüye kullanmak suretiyle cinsel saldırı" suçlarından dava açıldı. "Astına hakaret etmek ve kötü davranmak" suçundan hazırlanan iddianname görevsizlik kararıyla İstanbul Boğaz Komutanlığı'na gönderildi.

Olayların ortaya çıkmasıyla ifadesi alınan V. A. 24 Ocak 2013 tarihinde tutuklanarak 1. Ordu Komutanlığı Askeri Ceza ve Tutukevi'ne konuldu. 


  http://www.radikal.com.tr/114319811431986

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  .. - holdme12

  Eşcinselliği "psikoseksüel bozukluk" olarak tanımlayan TSK'dan bir haber okudunuz.

  sivasta da çorum da da kahramanmaraş dada seyrettiniz - demlicay2011

  size karşı sevgi beslemem çok zor. sanmayınki darbe yapın diye bekliyorum. asla bırakın millet diktatör görsün ezilsin zulüm görsün zaten yıllardan beri alışık. sivasta 20 askerle yangını seyretmeniz beni bitirdi. bunu siz yaptınız başka ordu değil. açıklama da yapmadınız özürde. tarihte yerini aldı. belgesel yazılar vs. hala dik ve güçlümüsünüz sizce. avrupaya bağımlısınız aynı lüks düşkünü hükümetler gibi. bırakın cisel yaşamı işkence ve öldürmeleri daha onlara girmedim bile. ne güzel bir kılıf bulmuşunuz peygamberler ocağı. ne ocak ama içine giren bir pişman girmeyen bin pişman.

  Şap yok mu şap? - X120

  Çocuk esirgeme yurtlarında, ıslahevlerinde, yatılı okullarda, hapisanelerde, iş yerinde, askerde, hastanelerde...akla gelebilecek her yerde, kadına, erkeğe, engelliye,hastaya, çocuğa, yaşlıya, hayvana, damacanaya, rulmana....aklınıza gelebilecek herkese ve herşeye yönelik cinsel saldırılar oluyor. Arkadaşım siz nasıl ruh hastaları, nasıl zıvanadan çıkmış yaratıklarsınız? Nasıl çocukluk travmaları geçirdiniz ki böyle sapıklar haline geldiniz? Ne biçim bir toplum yapımız var ki bu sapıklıklar bu kadar yaygın olabiliyor? Yüce devletimden talebimdir; eğer bu şahısları tespite ve zapt etmeye gücünüz yetmiyorsa tüm memleketin içme sularına bolca şap karıştırın, kökten kurtulalım.

  //// - Al Capone

  AKP geldi geleli - Turk silhali kuvvetlerinde Neler oluyor ? -bence bunlar Turk silhali kuvvetlerini yasaklamak istiyorlar

  yuhh - Dopchik

  bu kadar uzun süre bu erlerin konuşamamış olması daha önce duydukları komutan baskılarının erleri intihara kadar sürüklediği hikayelere dayanıyor olsa gerek zira tacize uğrayan erler listesi alfabe gibi bütün harfler var.. birgün baskılar adaletsizlikler düzelirse ülkeme dönmeyi düşünürüm ben de..

  Böyle bir habere böyle bir baslik - iris78

  El insaf Editör, el insaf. Din isleri görevlisi bir kisi böyle bir sacmalik yapsa, "diyanet isleri baskanliginda cinsel taciz" diye mi baslik atacaksiniz. TSK' YI KARALAMA MODUNDAN CIKIN ARTIK. Yetti...