TSK'daki subay sayısında 552 azalma

TSK'daki subay sayısında 552 azalma
TSK'daki subay sayısında 552 azalma
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde uzman personel olarak görev yapan subay sayısında geçen aya göre 552 azalış yaşandı.

ANKARA  - Azalış kara, hava ve deniz kuvvetleri kadrosunda 539, Jandarma Genel Komutanlığı kadrosunda 13 subay olarak gerçekleşti.

Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesinden 2 Ekim 2013 tarihi itibariyle TSK bünyesindeki general/amiral, subay, astsubay ve diğer personel mevcuduna ilişkin sayıları açıkladı. Buna göre, TSK bünyesinde 347 general/amiral, 39 bin 451’i subay, 96 bin 442 de astsubay görev yapıyor. Rakamlar geçen ayla (06 Eylül 20013’te Genelkurmay’ın açıkladığı sayılar) karşılaştırıldığında, general/amiral kadrosunda görev yapan personel sayısında değişiklik olmadığı gözlemlenirken, subay ve astsubay kadrolarında azalış yaşandığı görülüyor. Geçen ay duyurulan açıklamada, TSK bünyesinde 40 bin 3 subay görev yaparken, sayı 552 azalarak 39 bin 451’e gerilemiş durumda. Subay sayısındaki azalış 539 kişiyle kara, deniz ve hava kuvvetlerinde; 13 kişiyle Jandarma Genel Komutanlığı’nda yaşandı. 

Astsubay sayısında da geçen aya göre 739 azalış oldu. Geçen ay 97 bin 181 iken, 96 bin 442’ye geriledi. 739 kişilik azalışın tamamı kara, deniz ve hava kuvvetleri kadrolarında oldu.


  http://www.radikal.com.tr/115368511536854

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TSK'daki subay sayısında 552 azalma hk. - sizin değil

  Ben halk şairi kenan yazıcı.Ben olaylara ve başka yönden bakarak anlatmak istiyorum.Bakın bu hükümet 2003 yılında iktidara geldiğinden bu yana neler yapmaya çalıştığına bakalım ve hemen göreceğizki orduyu ne hale sokmuş.Ordunun üst yapısının hepsi içeride,alt yapısının bir kısmıda içeride,bir kaçtanede alt kademeden derken Türk ordusunu bu hükümet dünya kamuoyunda çeteci olarak ilan etti.Leninin Ordusuna,musellinin ordusuna yapmadığını, ne yazıkki 28 Şubat adı altında ve hırsıyla Türk ordusunu yerden yere vurdurtarak dünyadaki yerimizi kaybettirdi.552 subay sayısı azaltmış,bu hükümetten her şey beklenir.Ordu ağzında bal tutsa artık işe yaramaz.Ordu bence bitmiş hükümetin oyuncağı durumuna düşmüştür.bundan böylede dahada kötü ve aşağalayıcı şeyler yapılırsa şaşmamak gerekir.Teşekkür ediyor,saygılarımı sunuyorum.

  General Tayyipus - guru

  Çuval espirisine devam. Çuvalcı general Petraeus'dan sonra çuvalcı başbakan Tayyipus!!!

  General-amiral sayısı azalamaz. - brandywine06

  Çünkü o kadroların sayısı belli zaten. Biri boşalınca, uygun olan albaylardan biri boşalan kadroya atanır. Yani general-amiral sayısı hiçbir zaman azalamaz. Alt kadrolardaki değişme önemli.

  /// - Al Capone

  Askere artik gerek yok - turkiyenin bundan sonra Al nunsrasi var - Kaybolan subaylari aramayin, bir kismi ABD askerleri baslarina çuval geçirdi, öteki kismi da, AKP baslarina çuval geçirdi (silivri ceza evinde)