TSK'dan açıklama: Çukurca'da 13 terörist etkisiz hale getirildi

TSK'dan açıklama: Çukurca'da 13 terörist etkisiz hale getirildi
TSK'dan açıklama: Çukurca'da 13 terörist etkisiz hale getirildi
Genelkurmay Başkanlığı Çukurca, Beytüşşebap, Erciş, Yüksekova, Pervari ve Hamur'daki operasyonlar ve ele geçirilen dokümanlara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Çukurca'da icra edilen hava harekâtında 13 terörist etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

ANKARA – Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı tarafından son 24 saat içinde yapılan operasyonlara ilişkin açıklama yapıldı. Hakkâri Çukurca, Şırnak Beytüşşebap, Van Erciş, Hakkâri Yüksekova, Siirt Pervari ve Ağrı Hamur'da icra edilen operasyonlar ve ele geçirilen dokümanlara ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şırnak Beytüşşebap'da icra edilen operasyonda, Bölücü Terör Örgütüne ait bir sığınakta; bir adet el yapımı patlayıcı, 500 m kablo, bir adet akü, bir adet güneş enerji paneli, dört adet USB bellek, 30 adet çakmak gazı, dört adet gazlı ocak, dört adet aydınlatma lambası, 50 kg muhtelif gıda maddesi, çok miktarda ilk yardım malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

VAN ERCİŞ'DE İCRA EDİLEN OPERASYON

Van Erciş'de icra edilen operasyonda bölücü terör örgütüne ait; bir adet RPG-7 roketatar,  bir adet av tüfeği, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü ele geçirilmiştir.

YÜKSEKOVA, PERVARİ VE HAMUR'DA OPERASYONLAR

Hakkâri Yüksekova'da, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce önceden kara yoluna döşenmiş bir adet el yapımı patlayıcı madde tespit edilerek imha edilmiştir.

Siirt Pervari'de, Bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak suçundan üç şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.

Ağrı Hamur'da icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmıştır." 

(DHA)