TSK'dan Cizre'de 3 şehit açıklaması

TSK'dan Cizre'de 3 şehit açıklaması
TSK'dan Cizre'de 3 şehit açıklaması
Cizre'de zırhlı Kobra aracının geçişi sırasında düzenlenen bombalı saldırıda 3 askerin şehit düşmesi, 1 polis ve 1 askerin de yaralanması üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri açıklama yaptı.

RADİKAL - Cizre’den bugün öğleden sonra gelen şehit haberleri üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) internet sitesinde saldırıya ilişkin bir açıklama yayınlandı. Açıklamada şöyle denildi:

“27 Aralık 2015 tarihinde Şırnak İli Cizre İlçesi Nur Mahallesinde devam eden operasyonda, saat 14.40’ta Zırhlı Kobra Aracının geçişi sırasında Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca önceden yerleştirilen El Yapımı Patlayıcı düzeneğinin patlatılması sonucu üç Kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri polis olmak üzere iki Kahraman silah arkadaşımız hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

Genelkurmay: Cizre'deki operasyonda toplam 148 terörist etkisiz hale getirildi