TSK'dan 'Eşme ruhu' açıklaması

TSK'dan 'Eşme ruhu' açıklaması
TSK'dan 'Eşme ruhu' açıklaması
Genelkurmay Başkanlığı, Abdullah Öcalan'ın Newroz mesajında dile getirdiği 'Eşme ruhu' ile ilgili açıklama yaptı.

RADİKAL- Genelkurmay Başkanlığı, Abdullah Öcalan’ın Newroz mesajında Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun Suriye topraklarında yer değiştirmesi ile ilgili yaptığı ’Eşme Ruhu’ sözleri ardından yayımlanan haberlere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) PYD/ PKK ile işbirliği yaptığı iddialarının gerçek dışı olduğu ifade edildi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasında şunlar vurgulandı: "Bazı basın yayın organlarında; hiçbir zaman muhatabımız olmayan ve olmayacak olan terörist başının ’Eşme Ruhu’ açıklamasına atfen, Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun Suriye toprakları içinde yer değiştirmesi ile ilgili olarak "TSK ile PYD/PKK’nın işbirliği yaptığı" yolundaki yayın ve haberler tamamen gerçek dışıdır. 31 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasal düzenini değiştirmeyi hedefleyen bir terör örgütü ile silahlı mücadele eden ve bu uğurda binlerce şehit ve gazi vermiş olan şerefli, haysiyetli ve onurlu Mill? Ordu Türk Silahlı Kuvvetlerine bu yakıştırmayı yapan kişileri ve yayın organlarını Yüce Türk Milleti önünde şiddetle kınıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri, kendisine yasalarla verilmiş görevleri ve Hükümetlerimizin talimat ve direktifleri doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Yüce Türk Milleti’ne yönelik her türlü terör örgütü ile mücadele etme azim ve kararlılığını sürdürmektedir. Açıklamalarımızda defaatle vurguladığımız üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri, iç siyasi çekişmelerin bir aktörü olmayacak, Demokratik, Laik, Sosyal, Hukuk Devleti’nin gereklerini yerine getirmeye devam edecektir. Yüce Türk Milleti’ne saygıyla duyurulur." 

DHA

 

 


  http://www.radikal.com.tr/131952113195213

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  IŞİD - user808804

  Mesaj daha çok IŞİD'e yönelik gibi. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla...

  TSK AKTÖR OLMUŞ BİLE! - AKDENİZ1959

  Tüm dünyanın barış elçisi olarak gördüğü Abdullah Öcalan'a hala "terörist başı" sıfatıyla hitap etmek,Tsk'inin hala siyaseti dizayn etmek istemesinin ve iç siyasi çekişmelerin bir aktörü olduğunun temel göstergesidir. Bu askeri vesayetin devamının ve barışa tahammülsüzlüğün bir işaretidir.

  ŞEREFLİ HAYSİYETLİ VE ONURLU MİLLİ ORDU - m.rozbilen

  Beşlıktaki söz, Genelkurnay'ın Eşme ile ilgili Kürtlerle yürüttüğü mücadele nedeniyle sarf edilmiştir. Bununla kastedilen sizce nedir? Öyle ya, şerefli, haysiyetli ve onurlu milli ordu, bütün bu sıfatlardan yoksun Kürtlerle nasıl ayni kefeye konabilir? Düşünce bu olunca zerre kadar bir ümit ışığını görmek olası değil. Hem bu konuda siyasiler'in yapması gereken açıklamayı neden Genelkurmay yapar? Yine eski günlere mi dönüyoruz? Genelkurmay her zamanki gibi milliyetçiliğe oynayıp kaş düzelteyim derken göz çıkarmakta üstüne yoktur. İyisi mi sussun