TSK'dan 'inanç ve mezhep' açıklaması

TSK'dan 'inanç ve mezhep' açıklaması
TSK'dan 'inanç ve mezhep' açıklaması
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 11 maddelik açıklama yaptı.

ANKARA - TSK'nın açıklamalarından satırbaşları:

* Türk Silahlı Kuvvetleri personeli arasında inancı ve mezhebi ile ilgili bir ayrımcılık mevzuubahis değildir. Bu konu ile ilgili olarak ortaya atılan iddialar asılsız ve gerçek dışıdır.

* MSB ve TOKİ arasında imzalanan protokoller ile hudut hattında yapımı planlanan toplam 120 adet karakol/askeri tesisin; 38 adedi tamamlanmış, 48 adedinin inşaatı, 34 adedinin ise ihale ön hazırlık çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca, Kuvvet Komutanlıkları tarafından 2009 yılından itibaren İnşaat Yatırım Programı kapsamında; Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait 26 adet karakol/tesisten, 18 adedi tamamlanmış, 5 adedinin inşaatı, 3 adedinin de ihale ön hazırlık çalışması devam etmektedir.

* GATA kişilerin kimyasal ve/veya biyolojik silah etkilerine maruz kalıp kalmadıkları ile ilgili olarak taranması, bu etkilere maruz kalan kişilerin tespiti, kimyasal ve biyolojik ajanlardan arındırılması yeteneklerine sahiptir. Konu ile ilgili olarak, Suriye 'den getirilerek, GATA'da muayene edilen ve tedavi altına alınan yaralı şahıs bulunmamaktadır...

Ayrıntılar geliyor...


  ETİKETLER:

  TSK

  ,

  Suriye

  ,

  Ankara

  ,

  GATA

  ,

  Yatırım

  ,

  İnşaat

  ,

  kimyasal

  ,

  silah

  ,

  ihale