TSK'dan 'orduevinde alkol yasağı' haberlerine cevap

TSK'dan 'orduevinde alkol yasağı' haberlerine cevap
TSK'dan 'orduevinde alkol yasağı' haberlerine cevap
Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden bir açıklama yapılarak, orduevlerinde alkol kullanımınının yasaklandığı yönündeki haberlere cevap verildi.

Radikal.com.tr - Murat Karayılan’ın PKK ’nın 8 Mayıs’ta Türkiye ’den çekilmeye başlayacağını açıklamasının ardından TSK’nın PKK ile mücedeleye devam edildiği yönündeki açıklamalarına bir yenisi daha eklendi.

Genelkurmay internet sitesinden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve bazı komutanların “30 Nisan- 02 Mayıs 2013” tarihlerinde Van, Hakkari, Şırnak ve Mardin il sınırları içinde görev yapan askerî birliklerde denetlemelerde bulundukları duyuruldu.

Pek çok fotoğrafla birlikte yapılan duyurunun devamında “Teröristle mücadele kapsamında yurt içinde ve sınır ötesinde keşif, gözetleme ve istihbarat toplama gayretlerine aralıksız devam edilmektedir” denilerek çekilme sürecinde TSK’nın istihbarat faaliyetlerine ara vermediği belirtildi.

'HER ŞEY YÖNETMELİK HÜKÜMLERİNE UYGUN'

Aynı açıklamanın devamında TSK tesislerinde alkol yasağı uygulandığı yönündeki iddialara da yanıt verilerek “Türk Silahlı Kuvvetleri sosyal tesislerinde; "Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunuşuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki" Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlemler yürütülmektedir” denildi.

Cumhuriyet gazetesinde Mert Taşçılar imzasıyla geçtiğimiz hafta yayımlanan haberde Türk Silahlı Kuvvetleri Orduevleri, tabur komutanlıklarındaki kantinler ve EGM’nin polisevleri ile kantinlerinin 2013 yılı için alkollü satış ruhsatlarının yenilenmediği iddia edilmişti.


  http://www.radikal.com.tr/113237211323727

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Cennete seyahat... - serseriser

  İçersen öteki tarafta cehenneme gideceğin iddia edilir... Oysa iki tek attın mı bu dünyada cennet garanti...

  İçen içiyor, ne yasağı? - ayhan fahri

  Ne güzel, varsayımlarla süslenmiş okuyucu yorumlarını okumak bayağı eğlenceli oluyor. Eline fırsat verilince, hemen yasak olmayan bir şeyi yasakmış gibi göstererek iktidara muhalefet edebiliyorum diye anlamsız laflar edip komik duruma düşenlere selam olsun. Hele batılı olmak için içki içmenin gerekli ve şart olduğunun söylenmesi, üzerine mum dikmiş vesselam. Buna batı hayranlığı mı demeli, aşağılık hissi ile kafayı bozmak mı demeli? Acınacak bir durum, çünkü bunlar vesayet rejimine alıştılar, kimsenin içki içmediği, içkisiz bir toplantıya rakı aldırıp şov yapan yüksek rütbeli generalleri alkışladılar ya. Hani Balyoz, Ergenekon hazırlığının yapıldığı zamanlarda.

  I-ıh..,bu açıklama inandırıcı olmadı. - citizen

  Herhalde "milli içki" ayranın mucidi "milli şef" başbakan Recep beyin talimatları ile alkollü içkiler yavaş yavaş piyasadan çekilirken, ona bağlı bir kurum olan TSK tesislerinde de bu duruma uyulacaktır. Lafa bak ruhsat için müracaat etmeyi unutmuşlar. Herhalde bu bildiriden sonra birileri bir başka birilerine yahu bunu yutmazlar daha doğru-dürüst bir gerekçe uydursaydınız demiştir.

  ALKOL MALKOL - N.Ö.Altanay

  Alkolü yasaklama işi toplum sağlığına duyarlılktan değil İslamdaki YASAKTAN kaynaklanıyor. Bu Apaçık antilaik uygulama karşısında Alkolden yana olmak meselesi değil LAİKLİK ve çağdaşlık meselesi olarak düşünmek gerektiğini anlamayanlara bir kez daha anımsatmak gerekiyor. GENEL KURMAYIN ne dediği anlaşılamayan utangaç bildirisini de biz gerçek çağdaşlıktan yana olanlar şaşırarak okuyoruz.NEYSE,büyük dahi Bernard SHAW'dan bir hatırlatma: " HİTLER ağzına hiç alkol koymamıştı ülkesini kan gölüne çevirdi,ATATÜRK alkolü seviyordu ve ülkesini çağdaşlaştırmak için uğraştı" TSK'ye, Bilcümle Alkol karşıtlarına ve Ayrancılara duyurulur.

  cevap mi bu simdi - keryil

  tipik burokrat cevabi, hicbir sey soylememisler. bunun alternatifi "yasa ve yonetmeliklere gore hareket etmiyoruz" demektir. bunu diyemeyeceklerine gore hicbri sey dememisler. alkol satiliyor mu? bilmiyoruz. bu yonde veya aksi yonde bir tercih var mi? bilmiyoruz. ama boyle cevapsiz bir cevap verildigine gore icimden bir his birileri alkol satilmasin demis, tsk da bunu tartisacagina (ki sivilleri pek ilgilendirmeyen bir mevzu oldugu icin gayet de tartisma haklari vardir) "saol!" diye cevap vermis, simdi de kamuoyuna cevap verecek cesareti yok diyor.

  İSTİHBARAT OLACAK - pispor

  zaten askerin bir görevide budur.yani kaç PKK lı sınırdan geçti onun istihbaratını yapacak.ancak operasyon asla yapılmaz.Çünkü eğer bir oprasyon yapılıp bir PKK li hayatını kaybederse süreç kopar ve burada en büyük zararıda ülke görür.pkk bu sabote edilecek süreçten en karlı taraf olarak çıkar ki artık çoğu devletler PKK yı öyle devletin isteği doğrultusunda değerlendirmez.

  bu açıklama olmadı - rdvanyldz

  "gözüm üstünde" deyimi iktidarın denetleme erkini kullanmakta olduğunın ifadesi ise, barış isteminin gözü de sizin üzerinizde!