TSK'dan 'orduevinde alkol yasağı' haberlerine cevap

TSK'dan 'orduevinde alkol yasağı' haberlerine cevap
TSK'dan 'orduevinde alkol yasağı' haberlerine cevap
Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden bir açıklama yapılarak, orduevlerinde alkol kullanımınının yasaklandığı yönündeki haberlere cevap verildi.

Radikal.com.tr - Murat Karayılan’ın PKK ’nın 8 Mayıs’ta Türkiye ’den çekilmeye başlayacağını açıklamasının ardından TSK’nın PKK ile mücedeleye devam edildiği yönündeki açıklamalarına bir yenisi daha eklendi.

Genelkurmay internet sitesinden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve bazı komutanların “30 Nisan- 02 Mayıs 2013” tarihlerinde Van, Hakkari, Şırnak ve Mardin il sınırları içinde görev yapan askerî birliklerde denetlemelerde bulundukları duyuruldu.

Pek çok fotoğrafla birlikte yapılan duyurunun devamında “Teröristle mücadele kapsamında yurt içinde ve sınır ötesinde keşif, gözetleme ve istihbarat toplama gayretlerine aralıksız devam edilmektedir” denilerek çekilme sürecinde TSK’nın istihbarat faaliyetlerine ara vermediği belirtildi.

'HER ŞEY YÖNETMELİK HÜKÜMLERİNE UYGUN'

Aynı açıklamanın devamında TSK tesislerinde alkol yasağı uygulandığı yönündeki iddialara da yanıt verilerek “Türk Silahlı Kuvvetleri sosyal tesislerinde; "Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunuşuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki" Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlemler yürütülmektedir” denildi.

Cumhuriyet gazetesinde Mert Taşçılar imzasıyla geçtiğimiz hafta yayımlanan haberde Türk Silahlı Kuvvetleri Orduevleri, tabur komutanlıklarındaki kantinler ve EGM’nin polisevleri ile kantinlerinin 2013 yılı için alkollü satış ruhsatlarının yenilenmediği iddia edilmişti.