"TSK'nın elinde kimyasal silah yok"

"TSK'nın elinde kimyasal silah yok"
"TSK'nın elinde kimyasal silah yok"
Milli Savunma Bakanı Yılmaz, TSK'nın hiçbir operasyonda kimyasal silah kullanmadığını, envanterinde de kimyasal silah bulunmadığını bildirdi.

TBMM - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, BDP Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna'nın yazılı soru önergesine verdiği yanıtta, Hakkari Çukurca Kazan Vadisinde icra edilen operasyonda ve hiçbir operasyonda kimyasal silah kullanılmadığını ifade etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterinde kimyasal silah bulunmadığını belirten Yılmaz, Kazan Vadisi'ndeki operasyonla ilgili iddialara ilişkin adli soruşturma açıldığını ve soruşturmanın devam ettiğini bildirdi. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/111639311163934

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @sores - beardfish

  @sores haki Türkiye Kimyasal Silah kullanacak Avrupadan (hangi kurulus yazmamısınız) gelecekler ve bunu dogrulayacaklar. Kiyamet kopmayacak? Bu yazdıklarınızı ıspatlayın Lütfen ben merak ettim hangi Kurulus bu sonuca varmıs. PKK Propagandasını Kanun kabul edenlere gerci ne deseniz bos.

  Envanter - şoreş haki

  Avrupa'dan gelip delil topladılar. İnceleme sonucu bu tip silah kullanıldığı sonucuna varıldı. Kesin gökten inmiştir o zaman, envanterde yoksa. Cesetler nasıl o hale gelmişti peki?

  Kişi başkasını kendi gibi bilirmiş - PAN-ZEHİR

  Hem pusu kurup mayınla askerleri şehit ediyorlar hem de kendilerine kimyasal silah kullanılmasın diye feryad-ı figan ediyorlar.Nasıl bir yüzsüzlüktür nasıl bir namertliktir anlamadım.

  envanter - kullaniciadlikisi

  bdp zaten envanterinizde var mı yok mu diye sormamıştır. hani demirbaş olarak gözükmüyordur inanıyoruz size.