'TSK'ya asimetrik psikolojk harekat sürüyor'

'TSK'ya asimetrik psikolojk harekat sürüyor'
'TSK'ya asimetrik psikolojk harekat sürüyor'
Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, Lice'de Ceylan Önkol'un ölümünün, Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı bir propaganda malzemesi gibi kullanılmaya çalışıldığını, asimetrik kapsamlı ve organize bir psikolojik harekat sürdürüldüğünü söyledi. Tuğgeneral Metin Gürak, olayın havan topu menzilinin dışında olduğunu belirtti.CEYLAN ÜÇ KARAKOLUN ORTASINDA MERMİYLE PARÇALANDI
Genelkurmay, Türk silahlı Kuvvetleri'ne karşı ‘asimetrik kapsamlı ve organize psikilojik harekatın sürdürüldüğünü’ açıkladı.
Genelkurmay İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak bugün yaptığı basını bilgilendirme toplantısında, Diyarbakır Lice İlçesi Şenlikköy bölgesinde 28 Eylül günü meydana gelen patlamada 12 yaşındaki Ceylan Önkol'un ölümüyle ilgili daha önce açıklama yapıldığını hatırlattı. Olay üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri'nin derhal harekete geçerek gerekli idari kovuşturmayı başlattığını kaydeden Tuğgeneral Gürak, buna karşın Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhine yayınların devam etitğini söyledi. Tuğgeneral Gürak, “Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yıpratılmasına yönelik asimetrik kapsamlı ve organize bir psikilojik harekat sürdürülmektedir” dedi.
Tuğgeneral Metin Gürak, olayın meydana geldiği bölgede iki karakol bulunduğunu, bunların Ceylan Önkol'un öldüğü yere 8 ve 9 kilometre uzaklıkta olduğunu kaydederek, bu mesafenin karakollarda bulunan havanların menzili dışında olduğuna dikkati çekti. Olaydan sonra medyanın kulanıldığını kaydeden Tuğgeneral Gürak, “Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı yürütülen bu savaşın maksadı, kamuoyunu etki altına alarak yanlış bir algı ve tutum oluşturmaktadır” dedi.