TÜBİTAK'tan öğrencilere aylık 250 YTL karşılıksız burs

TÜBİTAK, bu yıl ilk kez uygulamaya koyacağı programla, ÖSS'de ilk 5 bine giren ve bazı temel bilimleri tercih eden öğrencilere burs vermeye başlayacak.

ANKARA - TÜBİTAK, bu yıl ilk kez uygulamaya koyacağı programla, ÖSS'de ilk 5 bine giren ve bazı temel bilimleri tercih eden öğrencilere burs vermeye başlayacak.
Bu yıl ilk kez, bazı programları özendirmek üzere koydukları burs programının ekim ayından itibaren uygula-nmaya başlanacağını açıklayan TÜBİTAK Başkanvekili Prof. Dr. Nüket Yetiş, bunun için gerekli hazırlıkların yapıldığını söyledi. Yetiş, bursun, bu yılın ÖSS sonuçlarına göre, öğrenim göreceği bölümün gerektirdiği puan türünde ilk 5 bin öğrenci arasına giren ve üniversitelerin fizik, kimya, biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik, matematik, sosyoloji, ekonomi, psikoloji, felsefe ve tarih bölümlerinden birine kayıt yaptıran öğrencilere verileceğini belirtti. Yetiş, bursun öğretim yılları boyunca aylık 250 YTL olarak karşılıksız verileceğini ifade etti.
TÜBİTAK yönetimi, ÖSS'de puan türlerine göre ilk 5 bin içinde yer alan öğrencilerin listesini Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden (ÖSYM) alacak. Daha sonra bu öğrencilere birer yazıyla, belirlenen bölümlerden birini tercih etmesi halinde burs verileceğini bildirecek.


    http://www.radikal.com.tr/7527607527600

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.