Tüfekle yol kesip slogan attırdı

Teröre tepki, kimi yerde provokatörlerin, kimi yerde de kendisini kaybedenlerin etkisiyle zaman zaman şirazesinden çıkıyor.
Haber: HASAN KILIÇ / Arşivi

OSMANİYE - Teröre tepki, kimi yerde provokatörlerin, kimi yerde de kendisini kaybedenlerin etkisiyle zaman zaman şirazesinden çıkıyor. Osmaniye'de terör saldırılarına öfkelenen dört çocuk babası emekli sınıf öğretmeni Abdurrahman Develioğlu, sabah saatlerinde pompalı tüfeğini alarak eşi Nurhayat ve arkadaşı Ali Gönüler ile birlikte Osmaniye-Kadirli karayolu üzerindeki Adana-Gaziantep otoban köprüsüne çıktı. Yolu trafiğe çift taraflı olarak kapatan Develioğlu ve Gönüler, yoldan geçen sürücüleri durdurdu. Eylemciler, sürücülerden, 'Kahrolsun PKK' diye slogan atmalarını istedi. Vatandaşlar hep bir ağızdan, PKK aleyhine slogan attı. Bu sırada öğretmen Develioğlu'nun eşi de Türk bayrağı salladı.
İhbar üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri, Abdurrahman Develioğlu'dan tüfeği bırakmasını istedi. Develioğlu, güvenlik güçlerine, "Yaklaşmayın ateş ederim. Her gün şehit veriyoruz. Yeter artık. Bitsin bu terör. Sınır ötesi operasyon bir an önce başlasın. Artık neyi bekliyoruz? Ne yapılacaksa artık yapılsın. Yüreğimiz yanıyor, artık dayanamaz olduk" diye bağırdı.
Emekli öğretmen ve arkadaşı daha sonra gözaltına alındı. Bu sırada bekleyen sürücüler ve kalabalık, karakola götürülen eylemcileri alkışladı.