Tugayda yemin törenine kızamık engeli

Tugayda yemin törenine kızamık engeli
Tugayda yemin törenine kızamık engeli

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’ndaki kısa dönem erlerin yemin töreni, kızamık hastalığı nedeniyle ertelendi.
Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda yaklaşık 2 bin 500 acemi erin dün yapılması planlanan yemin töreni gerçekleşemedi. Yemin törenini izlemek için çeşitli illerden sabah erken saatlerden itibaren Kütahya’ya gelen aileler Hava Er Tugay Komutanlığı’ndan içeri alınmadı.
Komutanlık önünde bekleyen 3 bini aşkın kişiye askeri yetkililerince bir erde kızamık hastalığı görülmesi nedeniyle yemin töreninin ertelendiği bildirildi. Tugay komutanlığı içerisindeki megafonlardan dışarıdaki ailelerin duyabileceği şekilde yapılan anonslarda ise “Bir askerimiz, kızamık olmasından dolayı Hava Hastanesi’nin intaniye servisinde tedavi altına alınmıştır. Bu konudan dolayı askerlerimize ve yakınlarına hastalık bulaşmaması için yemin törenimiz ertelenmiştir. Yemin töreni ile ilgili Kütahya Valiliği tarafından da ileri bir tarihte bilgi verilecek” denildi.
Tugay Komutanlığı önünde bekleyen ailelerin, çocuklarını görme istekleri ise askeri yetkililerce kabul edilmedi. Aileler, törenin ertelendiğini öğrenince komutanlık önünden ayrılmaya başladı. 

‘Çocuklarımızı göremedik’ 

Çeşitli illerden yemin törenini izlemek için Kütahya’ya gelen ailelerden bazıları tepkiliydi:
“Biz çocuklarımızı görmek istiyoruz. Ancak askeri yetkililer buna izin vermiyor. Yetkililer, bazı ailelere törenin ileri bir tarihe ertelendiğini, dağıtımların da iki hafta süreyle durdurulduğunu söylemiş. Askeri yetkililerin bu konuda bize de gerekli açıklamayı yapmasını istiyoruz. Çocuklarımızın iyi olup olmadığını da merak ediyoruz.” (KÜTAHYA/AA)


  ETİKETLER:

  Sabah

  ,

  Hava

  ,

  eğitim