Tuğçe Kazaz: Fransa İslam coğrafyasından özür dilesin

Tuğçe Kazaz: Fransa İslam coğrafyasından özür dilesin
Tuğçe Kazaz: Fransa İslam coğrafyasından özür dilesin
Manken Tuğçe Kazaz, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'ya düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili "Fransa onurlu bir devletse, madem İslamofobi hortlatılmaya çalışılmıyorsa, kışkırtılmaya çalışılmıyorsa o zaman bütün İslam coğrafyasından bir kere özür dilemesi gerekir" dedi.

RADİKAL - Son günlerde yaptığı açıklamalarla adından sıkça söz ettiren ünlü manken Tuğçe Kazaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı başkanlık sarayında 16 Türk devletini sembolize eden askerlerle karşılamasından rahatsızlık duyan medya gruplarını ve sosyal medyadaki yorumlara da tepki gösterdi. Kazaz, askerli karşılamanın İsrail Devlet Başkanı Binyamin Netanyahu’ya ve Batı zihniyetine bir cevap olduğunu söyledi. Kazaz, “16 tane Türk devletini simgeleyen asker senin tarihin, senin geçmişin. Hep bunlar gereksiz korkulardan oluşan, yine dış güçlerin içimize sokup bizi birbirimize kırdırarak Türkiye ’nin gelişmesinin önüne geçilmesi için yapılan oyunlar. Artık dimdik duran bir Türkiye var. One minute den sonra terörün başkentinden gelen ve yüzsüzce kalkıp Fransa’da teröre karşı yürüyüş yapan Netanyahu’ya bir cevaptı bu” diye konuştu.

“FRANSA ONURLUYSA İSLAM COĞRAFYASI’NDAN ÖZÜR DİLEMELİ”

Chalie Hebdo karikatür dergisinin Hz Muhammed’in karikatürünü tekrar yayınlayacak olmasını İslamofobinin hortlatılmaya çalışılması olarak gördüğünü dile getiren Tuğçe Kazaz, “Fransa onurlu bir devletse, madem İslamofobi hortlatılmaya çalışılmıyorsa, kışkırtılmaya çalışılmıyorsa o zaman bütün İslam coğrafyasından bir kere özür dilemesi gerekir. ‘Karikatür dergim bunu yaptıysa ben sizden özür dilerim’ demesi gerekir” diye konuştu.

“FRANSA’DAKİ EYLEM İSLAMOFOBİYİ HORTLATMAK ADINA YAPILDI”

Fransa’daki terör saldırısını değerlendiren Kazaz, “Zamanın da hapishaneye girmiş, El Kaide’ye bulaşmış, hapishaneden çıktıktan sonra gözetim altında tutulan bir teröristin, nasıl oluyor da istihbarat servisi bu kadar kuvvetli olan Fransa’da zamanında bu kadar kışkırtılmış bir karikatür dergisine saldırı düzenleyebiliyor” diye sordu. Fransa istihbaratını eleştiren Kazaz, “Fransa’ya tavsiyem umarım bu provokatif eylemi, İslamofobiyi tekrar hortlatmak adına bu saldırıda davrandıkları kadar amatör davranmazlar! Yani kimlikler arabada bırakılacak, istihbarat servisi bu kadar kuvvetli olan bir yerde bu ortaya çıkmayacak, soruşturmayı yapan polis intihar edecek. Ben aslında bu sözlerimi sadece Fransa’ya demiyorum, bu işin arkasındaki batılı zihniyete sesleniyorum. Bütün dünya onların yaptığını biliyor. Çünkü aynı zihniyet İslam topraklarında milyonları katleden zihniyettir” diye konuştu. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1271736127173610

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  öfkelenmiyorum - user513535

  Bu kadın kimdir ne iş yapar bilmiyorum. herhangi bir akademik eğitimden geçmiş mi onuda bilmiyorum sadece manken olduğu kalmış aklımda. ama zerre analitik düşünemeyen ve bence beynindeki süzgeçleri işlevsiz olan yada hiç olmayan biri galiba. Cehaletinde boğulmanın eşiğinde bence. ama bütün bunlara öfkeleniyor muyum ? hayır..beni çok mu ilgilendiriyor Hayır... Sadece üç cümleyi arka arka kuramayacak ve asla radikal okurlarının kalemi olamayacak birinin, sırf DALKAVUKLUK adına yaptığı laf kalabalığını bu satırlara taşıdığınız için size yazıyorum. Engin siyaset bilgilerini ve gündem değerlendirmelerini kendi harcındaki insanlarla paylaşsın bu kadın bence....Aaaaa bir hatırlatma bence bu kadın Şehzade Bilal ile iyi kanka olur..Benden hatırlatması.

  radikal - jumpercoco

  Böyle saçma bir yorumu haber yaptınız ya tebrikler sana radikal.Yoksa millet eğleşsin üzerine geyik yapsın diye mi yaptınız bu haberi.Ama olay acı gülünecek bir konu değil.Birileri de çıkmış ciddiye almış bu lafı.

  - user850589

  sadece radikal ve okurlari sasirmis olmali. Tugcd kazazin dusuncesi yerinde bir tespit. Zamann bunu gosterecektir.

  Kazaz biliyor mu? - user392561

  Müslüman asilli kaç yurttasimiz fransiz uyruguna geçmistir. Onlar da aldiklari vatandasligi biraksinlar mi? Nikahlarini. dügünlerini hatta dogumlarini yapmak için tonlarca para harcayarak gittikleri ülkeler aleyhine konjöktüre göre fiyatlarini hoplattirmak için konusuyorlar. Davet edin Monaco'da bir yattaki partiye bak nasil uçuyor.

  helal - user400460

  valla helal olsun bu kıza! ne bizim elit geçinen muhalefet gibi kendi halkını ve kültürünü hakir görüyor, nede iktidardakiler gibi abartıyor. bu fikirde ve doğrultuda insanlara ihtiyaç var.

  AVRUPA'NIN HASTA ADAMI FRANSA - Equalizer001

  RADIKAL: "Manken Tuğçe Kazaz, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'ya düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili "Fransa onurlu bir devletse, madem İslamofobi hortlatılmaya çalışılmıyorsa, kışkırtılmaya çalışılmıyorsa o zaman bütün İslam coğrafyasından bir kere özür dilemesi gerekir" Tugce Kazaz?a katiliyorum. .Fransa hukumeti sadece Muslumanlardan degil, saldiri ve rehine (hostage) olayindaki basarisizligini ortmek amaciyla tertip ettigi Cumhuriyet yuruyusune davet ettigi tum ukelerden de ozur dilemelidir.

  AGZINA SAGLIK, NE GUZEL SOYLEMISSIN - user829342

  Bu onurlu Turk bayaninin yaptigi yorum gerceklerin ta kendisi. Bizim ta kendimiz. Onurlu ve kisilikli bakis. Biz annelerimiz sayesinde kendimize gelecegiz. Bir cok Turk erkegine, bu arada yuruyusler tuzenleyenlerin, dikkadine sunulur. Terorden onbinlerce insanimiz, polisimiz, diplomatimiz, insanimiz hayatini kaybetmistir. Bu Fransada teroru destekleyen aktorlerin bas cekiyordu.