Tuğgeneral Es için 25 yıl hapis istendi

Tuğgeneral Es için 25 yıl hapis istendi
Tuğgeneral Es için 25 yıl hapis istendi
Çukurca'da el yapımı mayının patlayarak 7 askerin şehit olmasına ilişkin davada askeri savcı, Tuğgeneral Zeki Es için 25 yıl 6 ay hapis cezası istedi.

ANKARA - Genelkurmay Askeri Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz sanıklar Tuğgeneral Zeki Es ile emekli Kurmay Albay Rıza Atilla Erdoğan ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada, askeri savcı Yüzbaşı Kurtuluş Kaya, esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Kaya, Tuğgeneral Es'in “hakikate muhalif rapor tanzim ve ita etmek” suçundan 6 aydan 3 yıla kadar, “taksirle birden azla kişinin ölümüne ve iki kişinin yaralanmasına neden olmak” suçundan ise 4 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

Savcı, Es'in TSK'dan çıkarılmasını da talep etti.

Duruşma, sanıklar ve avukatlarına esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları için süre verilerek ertelendi. (aa)


  ETİKETLER:

  TSK

  ,

  Ankara

  ,

  emekli

  ,

  hapis

  ,

  duruşma

  ,

  savcı

  ,

  rapor

  http://www.radikal.com.tr/111713811171381

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  genel af... - dnnky

  ergenekon hizbullah pkk vb tüm örgütler için özel ve siyasi bir af getirilmeli. bu örgütler bireysel sorunlar değil toplumsal sorunlardır. birden yüzden binden fazla insanın mağdur edilmesidr. haklı yada haksız madem bir irade var türkiyeyi mutluluğa kavuşturmak için o zaman tüm insanlar birleşmeli herkes genel değil siyasi bir af istemeli. ergenekon hizbullah ve pkk liler için. ben kürdüm pkkyı desteklemiyorsam da aklı başında biriyim bu sorunun ancak bir afla çözüleceğini düşünüyorum içerde ne kadar general varsa hizbullahçı varsa bunların yaptığı işlediği tüm suçlar (varsa suçları) kürtlere karşı işlenmiş suçlardır devlet eliyle. e o zaman devlete kürtler olarak çağrıda bulunabiliriz madem bir barış havası var o zaman cezaevlerinde bulunan siyasi yada terör suçlarıyla ilgili insanlarımızada kürtlere karşı işlenmiş suçlara bulaşmış ergenekoncusunu hizbullahçını da devlet affetmelidir. barışsa kökten barışı talep etme hakkını savunuyorum ben.bir kişiye değil herkese mutluluk insani görevimizdir.