Tuğgeneral: TIR'ların durdurulduğunu televizyondan öğrendim

Tuğgeneral: TIR'ların durdurulduğunu televizyondan öğrendim
Tuğgeneral: TIR'ların durdurulduğunu televizyondan öğrendim
Adana ve Hatay'da MİT TIR'larının durdurulmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, MİT TIR'larının durdurulması olayından haberi olmadığını ve televizyondan duyduğunu söyledi.

RADİKAL - Adana ve Hatay’da Ocak 2014’te MİT'e ait TIR'ların durdurulmasına yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan biri emekli üç subayın savcılık ve mahkemedeki ifadeleri belli olmaya başladı.

Soruşturma kapsamında tutuklanan Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, MİT TIR’larının durdurulması olayından haberi olmadığını ve olayı televizyondan duyduğunu söyledi.

Habertürk gazetesinden Serdar Kulaksız'ın haberine göre Celepoğlu, "Alay Komutanlığı aracındaki plakanın üzerinde bulunan yıldızların kılıfı düşmüş. Bunu görenler de benim oraya geldiğim şeklinde yorumlarda bulunmuştur" dedi.

Özellikle bazı medya kuruluşlarında Gülen cemaatiyle ilişkili olduğu ve 'paralel yapı ile bağlantılı olarak' davrandığı öne sürülen Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, Fethullah Gülen ile de bir alakasının bulunmadığını belirtti.