Tuksavul cinayetinde zanlılar elde

Cihangir'deki evinde öldürülen eğlence yeri işletmecisi Cevat Tuksavul'un katil zanlısı olduğu iddia...

İSTANBUL/ÇORUM - Cihangir'deki evinde öldürülen eğlence yeri işletmecisi Cevat Tuksavul'un katil zanlısı olduğu iddia edilen iki kişi Çorum'da yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası ekipleri, Tuksavul'un evinde yaptıkları incelemede, iki kişinin parmak izini buldu. Parmak izlerinin Tuksavul'la cinsel ilişkiye girdikleri belirlenen 15 yaşındaki S.B. ile 19 yaşındaki Ersin Kartal'a ait olduğu tespit edildi.
Robot resim doğrulandı
Polis, cinayetin işlendiği 4 Aralık gecesi Tuksavul ve Ersin Kartal'ı Cihangir'deki eve götüren taksicinin ifadesiyle zanlının robot resmini çizdi. Bu sırada Tuksavul'un cinayetin ardından çalınan cep telefonunun Beşiktaş'taki bir bayiye satıldığı belirlendi. Telefonu alan robot resmi doğruladı. Polis, S.B. ve Kartal'ın Çorum'da olduğunu belirledi.
Bu arada, Çorum'da 155 Polis İmdat telefonuna gelen ihbarda, bir markette iki kişinin hırsızlık yaptığı bildirildi. Olay yerinde yakalananların Tuksavul cinayeti zanlıları S.B. ile Ersin Kartal olduğu ortaya çıktı. S.D.'nin Osmancık'daki evinde yapılan aramada ise, Cevat Tuksavul'un evinden çalınan dizüstü bilgisayar da ele geçirildi.
Suçlarını itiraf ettiler
Zanlıların ilk sorgularında, Tuksavul'u öldürdüklerini itiraf ettikleri öne sürüldü. Zanlıların, "Turksavul ile aramızda para ve cinsel ilişki vardı. Uzun süreden beri devam eden beraberliğimizde bizim ihtiyaçlarımızı karşılıyordu. Olay gecesi kendisinden para istedik, bizi tersledi. Aniden gelişen münakaşa sonrası defalarca kendisini bıçakladık. Daha sonra da iple boğazını sıktık. Cep telefonu, altın kolyeler, laptop bilgisayar ve kredi kartlarını alarak kaçtık" dedikleri öğrenildi. Çorum polisi, zanlıları İstanbul'dan gelen özel ekibe teslim etti.
(Radikal/dha)