Tüm ajanlar İstanbul'a

Hafta sonu dünya güvenliğinin kalbi, İstanbul'da atacak. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstanbul Demokrasi ve Küresel Güvenlik Konferansı, yarın başlıyor.

İSTANBUL - Hafta sonu dünya güvenliğinin kalbi, İstanbul'da atacak. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstanbul Demokrasi ve Küresel Güvenlik Konferansı, yarın başlıyor. Konferansa, 92 ülkeden içişleri bakanları, emniyet genel müdürler ve akademisyenleri ile 200 FBI ajanı katılacak. Konferans, üç gün sürecek.
Bir de fuar
CNR EXPO binasında yarın başlayacak olan Ulusal Güvenlik Fuarı'na ise 180 firma katılıyor. Fuarda 'her insanın kan akışının farklı olduğu' esasına dayanılarak tasarlanan damar tarama cihazı da sergilenecek. Daha önce bir suçtan yakalanıp kan akış verileri alınan suçlular, bu cihazla iki saniyede tanınabilecek. Elin üst tarafındaki damarlardaki kan akışını tarayan cihaz, parmak izinin yerini alacak.
Fuarda liman ve demiryolu güvenliği, gözetleme, terör saldırılarına karşı şehirlerin korunması, bilgi hırsızlığının önlenmesi, 'suçlu nüfusun kontrolü', sanal suçlar, seri cinayetler gibi olaylara karşı kullanılan teknoloji tabanlı sistemler yer alacak.


    http://www.radikal.com.tr/7485557485550

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.